WAMPIRZY LIFTING – MEZOTERAPIA OSOCZEM BOGATOPŁTKOWYM

Jak już wspominałam w jednym z wcześniejszych postów, po 35 roku życia zauważyłam drastyczną zmianę w kondycji mojej skóry. Moja miłość do słońca okazała się zgubna i po setkach godzin w życiu spędzonych na opalaniu moja twarz i dekolt wołają o pomoc.

Dziś nie opalam już twarzy i stosuję wysokie filtry przeciwsłoneczne cały rok, niestety pamiątki w postaci przebarwień i zmarszczek sprawiają, że ciągle testuję zabiegi odmładzające. Moimi faworytami są zdecydowanie zabiegi regenerujące skórę i pobudzającą ją do życia.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, potocznie zwana „wampirzym liftingiem” jest jednym z moich ulubionych zabiegów odmładzających. Według mnie jest to zabieg o niebo skuteczniejszy niż mezoterapia np. kwasem hialuronowym, po której nie zauważyłam żadnej różnicy w stanie skóry twarzy i dekoltu.

Zabieg polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi, następnie krew zostaje odwirowana w specjalnym urządzeniu i w ciągu kilku minut uzyskuje się oddzielone od innych składników krwi osocze z koncentratem płytek. Lekarz nabiera odseparowane osocze do strzykawki, dodaje substancję aktywującą i podaje pacjentce (lub pacjentowi) w postaci kilkudziesięciu płytkich iniekcji pod skórę.

Jakie jest jego zastosowanie?

Mezoterapię osoczem stosuje się do odmładzania skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, do redukcji blizn i rozstępów na ciele, do poprawy gęstości włosów (mezoterapia skóry głowy).

Jest też stosowana w ginekologii estetycznej.

Szczególnie wskazany dla skór cienkich, wiotkich (na grubej skórze efekt nie będzie tak spektakularny).

Czy zabieg jest bolesny?

Niestety nie należy do najprzyjemniejszych. Twarz jest znieczulana kremem znieczulającym, ale mimo to odczucia są nieprzyjemne. Samo nakłucie nie jest może bolesne, ale odczucie szczypania jest w niektórych miejscach twarzy nieznośne. Pocieszający jest fakt, że zabieg trwa krótko, a jego efekty są warte tych tortur.

Ile trwa zabieg?

Ze znieczuleniem, pobraniem krwi, odwirowaniem i ostrzyknięciem około 40 minut do godziny.

Jakie są efekty zabiegu?

Skóra jest zrewitalizowana i odmłodzona. Staje się promienna, zagęszcza się, drobne zmarszczki znikają, głębsze stają się płytsze. Po około dwóch tygodniach widoczne jest lepsze napięcie skóry, mniejsze sińce pod oczami, wygląda się wyraźnie młodziej, a skóra regeneruje się jeszcze długo po zabiegu. Widziałam też efekt zabiegu na skórze dojrzałej – po 55 roku życia – w połączeniu z laserem frakcyjnym. Niesamowity!!!

Jak często trzeba powtarzać zabieg i jak długo utrzymuje się efekt?

Ja wykonywałam zabieg trzykrotnie – dwa razy na twarz, szyję i dekolt i raz na brzuch po ciąży. Moja pani doktor mówi, że po 30 roku życia raz do roku minimum. Zdecydowanie wszystko zależy od skóry i każda pacjentka jest indywidualnym przypadkiem. Poza wiekiem kalendarzowym istotny jest wiek skóry – można mieć starą skórę w młodym wieku. Z pewnością będę wykonywała zabieg częściej, jeśli stan skóry będzie tego wymagał, ponieważ jest według mnie po prostu znakomity. Nie zmienia rysów twarzy, nie sprawi, że będziemy wyglądać karykaturalnie, jeśli trafimy w ręce kiepskiego specjalisty. Po 40 roku życia z pewnością lepszy efekt da seria 2-3 zabiegów w odstępach 4-6 tygodni.

Jaki jest przebieg rekonwalescencji po zabiegu?

Nie jest to zabieg bankietowy.

Po samym zabiegu skóra jest zaczerwieniona, opuchnięta, mogą pojawić się drobne siniaczki, jednak nie należy nic nakładać na twarz bezpośrednio po – żadnych kremów, podkładów, korektorów itp. Niektórzy lekarze smarują jeszcze skórę resztką osocza powierzchownie, żeby szybciej się wygoiła. Siniaczki znikają w ciągu tygodnia, po dwóch możemy cieszyć się pełnym efektem zabiegu.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg jest uważany za całkowicie bezpieczny, również dla alergików, ponieważ materiał pochodzi w 100% od nas samych.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Na pewno jest to ciąża i karmienie piersią – w tym czasie nie powinno się wykonywać żadnych zabiegów medycyny estetycznej. Oprócz tego nowotwory, choroby krwi, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, opryszczka i inne aktywne infekcje skóry.

Jaka jest cena zabiegu?

Ceny są bardzo zróżnicowane w różnych klinikach, gabinetach i miastach. Zaczynają się od 600 zł, a kończą nawet na 1400 zł w znanych klinikach. Warto poszukać dobrej kliniki z rozsądnymi cenami zanim zdecydujemy się na zabieg.

Pamiętajmy, że dobry lekarz najpierw przeprowadzi z pacjentem wywiad medyczny, poprosi o wypełnienie ankiety dotyczącej stanu zdrowia i podpisanie zgody na zabieg. Jeśli tego nie zrobi powinniśmy od razu wyjść z gabinetu i udać się do innego.

2 komentarze

  1. Napisz proszę update na temat liftingu wampirzego, jeśli nadal go wykonujesz. Byłam raz i jestem ciekawa czy warto na dłuższą metę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.