MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI I OCZU

Po raz pierwszy zdecydowałam się na makijaż permanentny brwi wiele lat temu. Metody stosowane wtedy w makijażu oraz źle dobrany kolor pigmentu sprawiły, że moja twarz zmieniła się na niekorzyść. Rysy stały się ostre, wyraz twarzy surowy, zmarszczki bardziej widoczne.

Kiedy po dwóch latach od pigmentacji makijaż nie zbladł, zdecydowałam się go usunąć. Tak trafiłam do gabinetu Mistrzyni Polski w makijażu permanentnym – Karoliny Konkiel -właścicielki salonu Metamorphosis w Gdańsku.

Niestety pigment okazał się być silniejszy od lasera Q-switch i ostatecznie musiałam zdecydować się na zabieg laserem PicoSure w Warszawie. Kosztowało mnie to mnóstwo pieniędzy, wiele miesięcy z czerwonymi brwiami, które ciągle się goiły. Obiecałam sobie wtedy, że nigdy więcej nie zdecyduję się na makijaż permanentny.

Jednak po obejrzeniu na Facebooku wielu prac wykonanych przez Karolinę, po konsultacji z nią, zmieniłam zdanie i postanowiłam spróbować jeszcze raz. Efektem tej decyzji są moje brwi i usta, z których jestem niezwykle zadowolona.

Postanowiłam więc razem z Karoliną stworzyć dla Was ten wpis, w którym postaramy się zawrzeć najważniejsze informacje związane z makijażem permanentnym. Wpis zostanie podzielony na dwie części ze względu na dużą ilość informacji, które chciałybyśmy Wam przekazać.

Najważniejszą kwestią, jeśli chodzi o makijaż permanentny, bez względu na to czy jest to makijaż brwi, ust czy oczu, jest wybór linergistki. Osoba, która wykonuje makijaż permanentny musi mieć nie tylko ukończony kurs makijażu. Musi mieć zmysł artystyczny, być świetną makijażystką, umieć dobrać kolor, kształt i metodę, umieć doradzić, jak również odwieść nas od koncepcji, która mogłaby nas oszpecić.

Postaram się poniżej odpowiedzieć na najważniejsze pytania, na które sama chciałam znać odpowiedź zanim zdecydowałam się na makijaż.

 

 1. Jakie są możliwe metody makijażu permanentnego?

 

BRWI

Metoda cienia (ombre, pudrowa)

Efekt:

Metoda włoskowa (włos po włosie)

Efekt:

Metoda microblading (piórkowa) – Karolina nie stosuje już metody microblading ze względu na niezadowalające jej zdaniem efekty zabiegu. Metoda jest najbardziej bolesna, nieprawidłowo wykonana może prowadzić do powstania blizn.

Efekt:

Metoda kompaktowa – stosowana jeszcze przez niektóre lingeristki. Metoda polega na pokryciu brwi jednym kolorem. Bez cieniowania. Ta metoda wygląda najmniej naturalnie, w Metamorphosis jest niedostępna, zatem nie dysponuję zdjęciem efektu.

Metoda hybrydowa (łączona) – włos po włosie plus cienia

Efekt:

 

OCZY

 

KRESKA GÓRNA

W linii rzęs

Efekt:

Kreska dekoracyjna

Efekt:

Kreska rozcieniowana

Efekt:

KRESKA DOLNA

Delikatna kreska

Efekt:

Cień

Efekt:

2.   Jak dobiera się metodę, kolor i kształt makijażu permanentnego?

 

Najważniejsze jest dokładne objaśnienie linergistce jakie są nasze oczekiwania. Na podstawie wywiadu poprzedzającego zabieg wspólnie ustalana jest metoda wykonania, kształt i kolor.

 

3.   Jak wygląda zabieg wykonania makijażu permanentnego?

 

Przed wykonaniem makijażu linergistka maluje nasze brwi kredką wyznaczając ich kształt (kolor jest inny niż docelowy). Po akceptacji kształtu przystępuje do wykonania.

 

Makijaż wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Znieczulenie to działa najlepiej, jeśli jest podane w trakcie wykonania zabiegu, a nie przed nim.

 

4.   Czy zabieg jest bolesny?

 

Tutaj odpowiem jako osoba, która wielokrotnie poddała się zabiegowi. Nie jest to zabieg przyjemny, znieczulenie jednak łagodzi ból i czyni go absolutnie znośnym.

 

5.   Jaki jest czas gojenia?

 

Brwi goją się nawet do 10 dni. W tym czasie ich barwa blednie do 50%. Powieki goją się około tydzień, ich zabarwienie blednie w tym czasie również do około 50 %.

 

6.   Jakie są zalecenia przed zabiegiem?

Brwi

Najlepiej, jeśli nie są wydepilowane tak, by można było dobrać odpowiedni kształt brwi zgodny z ich naturalną linią. Skóra powinna być czysta i nawilżona, wtedy najlepiej chłonie pigment i efekt jest lepszy.

Powieki

Oczy przed zabiegiem powinny być wypoczęte, skóra gładka i nawilżona, sztuczne rzęsy należy zdjąć przed zabiegiem.

 

7.   Jakie są zalecenia po zabiegu?

 

Brwi

Przez 7 dni po zabiegu brwi nie należy dotykać, myć, drapać i smarować kosmetykiem innym, niż zalecany przez linergistkę (jedynie dwukrotnie po wykonaniu zabiegu). Makijaż permanentny najlepiej goi się „na sucho”! W przypadku niestosowania się do zaleceń mogą wystąpić odbarwienia.

 

Powieki

Kresek nie należy moczyć, trzeć ani drapać przez 7 dni po zabiegu. Nie należy malować rzęs, korzystać z sauny, solarium, basenu (nawet do 4 tygodni po zabiegu). Kresek nie smarujemy niczym, goją się „na sucho”. W przypadku niestosowania się do zaleceń mogą wystąpić odbarwienia.

 

8.   Jakie są przeciwwskazania do makijażu permanentnego?

 •  infekcja górnych dróg oddechowych,
 • gorączka,
 • zaawansowana cukrzyca,
 • choroby serca,
 • choroby krwi (hemofilia),
 • choroba nowotworowa – tylko w trakcie leczenia,
 • zakażenie wirusem HIV lub wirusem zapalenia wątroby (Hepatitis),
 • skłonności do tworzenia się blizn i keloidów,
 • choroba nerek,
 • choroba skóry (bielactwo, łuszczyca),
 • ciąża i laktacja,
 • stany zapalne spojówek i oka,
 • jaskra,
 • przyjmowanie sterydów, antybiotyków, leków przeciwzakrzepowych i antydepresyjnych.

 

9.   Kiedy zgłosić się na korektę makijażu?

 

Korekta wykonywana jest 2-6 tygodni po zabiegu i jest wliczona w cenę makijażu.

 

10.   Jaka jest trwałość makijażu?

 

Trudno jednoznacznie określić trwałość makijażu, ponieważ każda skóra jest inna. Wpływ na trwałość makijażu permanentnego ma, oprócz naturalnych predyspozycji, na przykład ekspozycja na słońce. Brwi zaleca się dopigmentować już po około roku, ponieważ bledną najszybciej (pigment jest podany stosunkowo płytko, by wyglądał naturalnie). Ważne jest, by makijaż permanentny nie został wykonany w formie tatuażu – wtedy mamy go już na całe życie.

 

11.   Co można zrobić, jeśli nie jesteśmy zadowolone z efektu?

 

Po 2-6 tygodniach makijaż można skorygować zmieniając jego kolor, kształt a nawet metodę wykonania. Nie obawiajmy się więc, że będzie zbyt ciemny lub zbyt jasny, że zdecydowałyśmy się na metodę, która ostatecznie nam nie odpowiada. Zaczekajmy minimum dwa tygodnie do ustabilizowania się ostatecznego koloru i wówczas zdecydujmy o ewentualnych poprawkach.

W ostateczności makijaż można całkowicie usunąć laserem. Laserem można usuwać zarówno makijaż brwi jak i powiek.

 

12.   Jaki jest koszt zabiegu?

 

Cennik Metamorphosis jest dostępny na stronie

www.permanentnygdansk.pl

Oczywiście ceny makijażu mogą różnić się nawet o kilkaset złotych w zależności od miasta, renomy salonu, umiejętności linergistki oraz używanego przez nią sprzętu i pigmentów.

 

Bardzo Was jednak proszę. Nie dajcie się skusić na niskie ceny tego typu zabiegów. Zwróćcie uwagę na doświadczenie, kwalifikacje linergistki, obejrzyjcie jej prace w galerii zdjęć na stronie lub fanpage’u. Nie kupujcie zabiegów na Grouponie (dobre linergistki nie ogłaszają się na tego typu portalach). Niezwykle istotna jest czystość i sterylność w salonie (można zarazić się wieloma niebezpiecznymi chorobami – w tym HIV i żółtaczką).

Jeśli źle wybierzecie salon makijażu będziecie na wiele lat skazane na kiepski wygląd, a jeśli postanowicie pozbyć się go – ogromne koszty.

*Wszystkie zdjęcia należą do Metamorphosis Karolina Konkiel. Kopiowanie bez zgody autorki zabronione.

 Anna Jaworska – MumMe

Jeśli spodobał Ci się mój wpis udostępnij go proszę.

Polub moją stronę na Facebooku https://www.facebook.com/blogmumme/

Zajrzyj na mój Instagram https://www.instagram.com/mumme_pl/

6 komentarzy

 1. Dziękuję za twój wpis i wiedzę linergistki. Szukałam informacji na temat gojenia sie brwi,w większości przypadków a moze nawet w kazdym z przeczytanych tekstów jest napisane o stosowaniu masci na brwi. Jestem 5 dni po zabiegu makijażu brwi, zalecenia to oczywiście nie mycie, nie moczenie, nie drapanie i gojenie na sucho. Szukałam informacji na temat gojenia. Twój wpis bardzo mnie uspokoił. Mimo iż linergistka którą wybrałam cieszy sie bardzo dobra opinia to przez chwile zawahalam sie czy slusznie powinny sie i moje brwi goić na sucho.
  Pozdrawiam

 2. Świetny wpis 🙂 jeśli chodzi o makijaż permanentny to z mojej strony mogę polecić w Vici Clinic w Krakowie – świetny salon kosmetyczny, z naprawdę dobrym stosunkiem ceny do jakości. Robią makijaż genialnymi, naturalnymi kosmetykami marki BIOTEK, co z pewnością jest dużym plusem – konkurencja tego nie ma.

 3. Super wpis!
  Ja długo zastanawiałam się nad makijażem permanentnym. Zdecydowałam się w zeszłym miesiącu i nie żałuję. Zaoszczędzony czas i fakt, że nawet w łóżku czy na basenie mam wyrazisty look mówią same za siebie. Ważne jest to, gdzie robimy zabieg. Zdecydowałam się na Magdalenę Magierę i jestem zachwycona! Jeśli jesteście ze Śląska Cieszyńskiego to polecam z całego serca to miejsce 🙂 https://mmagiera.pl/

 4. Zrobił kreski na Kijowskiej 11 salon u Donaty pani Bożena świetna
  To o brwi kreski usta super idealnie potrafi dobra c kolor i kształt
  Jest tam również fryzjer i masażystka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.