BOTOKS I INNE DIETY ZMIENIAJĄCE RYSY TWARZY – PO CO TE TAJEMNICE?!!

Dziś po raz kolejny pokazałam Wam zdjęcia zrobione w gabinecie medycyny estetycznej. Dlaczego mimo krytyki nadal nie kryję się z tym, że coś tam „majstruję” przy twarzy, a nie udaję, że to dieta zmieniająca jej rysy? Dlaczego nie ruszają mnie komentarze – „powinnaś starzeć się z godnością” czy „po co Ci to”?

To proste. Ponieważ uważam, że medycyna estetyczna oraz chirurgia plastyczna to nie jest temat tabu. Moim zdaniem dbanie o wygląd, rozprawianie się z kompleksami, nie jest żadnym powodem do wstydu. Oczywiście nie oceniam osób, które ukrywają fakt, że są pacjentami gabinetów medycyny estetycznej. To ich sprawa.

Według mnie jest tak słaby dostęp do informacji o faktycznym przebiegu rekonwalescencji po zabiegach, wiarygodnych opinii, że każda z nas decydując się na zabieg ma z tym problem.

Mój artykuł o zabiegu PLEXR – SPOSÓB NA OPADAJĄCE POWIEKI – SPRAWDZIŁAM NA SOBIE ma pierwsze miejsce w wynikach wyszukiwania Google. Świadczy to tym, jak bardzo potrzebne są takie wpisy.

Zawsze staram się, żeby moje wpisy były jak najbardziej rzetelne. Konsultuję je z lekarzem medycyny estetycznej, ale nie ukrywam faktów takich jak np. nieskuteczność zabiegu czy ciężki przebieg gojenia. To są ogromnie ważne informacje dla osób, które rozważają wykonanie zabiegu, a wszystko co mogą znaleźć na jego temat w sieci, to zdjęcia obrobione w Photoshopie i slogany producenta sprzętu czy preparatu.

U mnie jest naga prawda.

Za każdym razem zdarza mi się, że ktoś skrytykuje zarówno to, że robię sobie zabiegi, jak i ceny tych zabiegów.

Zadziwiające jest to, że kiedy ktoś przepala 4000 zł rocznie to nikogo to nie dziwi i nie bulwersuje. A gdy ktoś wydaje te pieniądze na zabieg to następuje poruszenie.

Ja wolę dbać o skórę niż ją wędzić dymem z papierosów, dlatego rzuciłam palenie i wydaję te pieniądze na poprawianie urody.

Rozmawiałam z dr Ambroziakiem, podczas gdy wykonywał mi zabieg przeszczepu tłuszczu pod oczy o tym, co działo się na moim fanpage’u po tym jak opublikowałam zdjęcie z doktorem po konsultacjach w jego klinice. Był bardzo zaskoczony, gdy powiedziałam mu o komentarzach typu: „powinnaś starzeć się z godnością”.

„Przecież właśnie Pani to robi!” –  powiedział.

Ja absolutnie nie twierdzę, że każdy potrzebuje medycyny estetycznej czy chirurgii plastycznej, czy to do szczęścia, czy dla zachowania młodego wyglądu. Są osoby, które tego nie potrzebują albo nie chcą i tyle.

Ja nikogo nie nakłaniam do ostrzykiwania się botoksem, kwasem, tłuszczem, do stosowania lasera czy kwasów. Ja tylko pokazuję jak wyglądają takie zabiegi (jak na przykład tutaj) i kładę ogromny nacisk na bezpieczeństwo ich wykonania (o bezpieczeństwie w gabinecie medycyny estetycznej pisałam TUTAJ).

Informacje, które staram się przemycić, są ważne dla osób, które chcą skorzystać z dobrodziejstw, które niesie współczesna medycyna.

Cieszy mnie, że mogę odczarować trochę temat owiany tajemnicą, często złą sławą. Wiem, że dzięki temu wiele kobiet decyduje się pozbyć pewnych defektów urody i kompleksów. Wiele z nich również udało mi się odwieść od wykonania zabiegów takich jak plastyka brzucha, o której pisałam TUTAJ.

Bez względu na reakcje, nadal będę krzewić wiedzę o medycynie estetycznej bez wstydu, zbędnego tabu i ściemy.

Nadal będę również z umiarem korzystać z tego, że mogę opóźnić procesy starzenia w coraz to łatwiejszy i mniej inwazyjny sposób. Absolutnie ufam mojej Pani doktor – Magdalenie Dobosz z Kliniki Dobosz w Gdańsku i wiem, że nigdy nie zmieni mnie w karykaturę samej siebie. Znalezienie takiego lekarza jest absolutnie kluczowe w temacie. Szukajcie, a znajdziecie.

 Anna Jaworska – MumMe

Jeśli spodobał Ci się mój wpis udostępnij go proszę, klikając UDOSTĘPNIJ (kopiuj/wklej nie jest udostępnieniem).

Polub moją stronę na Facebooku https://www.facebook.com/blogmumme/

Zajrzyj na mój Instagram https://www.instagram.com/mumme_pl/

 

 

2 komentarze

  1. Bardzo fajny tekst Mumme. Bardzo zainteresował mnie zabieg na powieki. Czy zabieg trzeba powtarzać co jakiś czas aby utrzymać efekt?

  2. Wspaniałe, rzetelne, szczere wpisy. Podziwiam. Może też zacznę. Tego u nas w Polsce prawie w ogóle nie ma.

    Dzięki wielkie!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.