UDANE WAKACJE Z DZIEĆMI? TO NIE JEST NIEMOŻLIWE! 10 WSKAZÓWEK OD PODRÓŻUJĄCEJ MATKI TRÓJKI DZIECI

Podróżowanie z dziećmi to rodzaj wyzwania dla większości rodziców. Każda dodatkowa sztuka dziecka w podróży to podwyższenie poprzeczki na drabince rodzicielskich umiejętności organizacyjnych i zarazem zapoznanie się z granicami własnej cierpliwości i odporności na stres.

Podróż samolotem to stres dodatkowy, ale są takie kierunki wakacyjne, gdzie możemy dostać się wyłącznie tym środkiem transportu.

Po raz pierwszy lecieliśmy na wakacje z dzieckiem, gdy nasz najstarszy syn miał 4 miesiące. I powiem Wam, że podróż z jednym niemowlakiem, nawet popłakującym to sielanka J

Wakacje z trójką dzieci to dopiero wyzwanie!

Ale nie poddaję się i z każdą podróżą jestem mądrzejsza i bardziej przewidująca.

Jako że mam w temacie trochę doświadczenia uznałam, że są pewne wskazówki, którymi warto się z Wami podzielić.

 

  1. Szukaj ofert przez platformę – np. Travelplanet.pl. Na stronach poszczególnych biur podróży zawsze mieliśmy problem ze znalezieniem oferty dla rodziny z trójką dzieci. Tu po wybraniu przykładowej opcji Grecja dla dwojga osób dorosłych i trójki dzieci w drugiej połowie sierpnia wyskakuje ponad 80 ofert! Do wyboru do koloru. Szczególnie w okresie wakacyjnym, a tylko taki wchodzi w grę u nas i pewnie u większości rodziców dzieci w wieku szkolnym, ceny przelotów i hoteli przy samodzielnej rezerwacji biletów i zakwaterowania są bardzo wysokie. Wakacje z biurem podróży to najrozsądniejsza i najkorzystniejsza opcja, a tu można znaleźć oferty wszystkich renomowanych biur w jednym miejscu. A cena wycieczki jest dokładnie taka sama, jak bezpośrednio u touroperatora.

 

 

  1. Jeśli wybieracie się nad morze, zwróć uwagę na odległość hotelu do plaży. Jeśli nie chcesz potem robić za wielbłąda i targać w tę we w tę siatek, toreb, ręczników, dmuchańców (które notabene zawsze lepiej zabrać z domu nierozpakowane z oryginalnych opakowań), wiaderek, wózka, ręczników i paru innych rzeczy, które NA PEWNO się przydadzą, wybierz hotel tuż przy łagodnym zejściu na plażę. Na Travelplanet.pl można od razu zaznaczyć tę opcję i wyświetlą się tylko takie obiekty.

 

 

W innym wypadku Twoja codzienna karawana może skutecznie uprzykrzyć Ci urlop.

Podobnie opcja: transfer z lotniska. Samodzielna organizacja dojazdu do hotelu z lotniska z dzieciakami

i walizami to zdecydowanie kiepski pomysł. Jeśli ktoś może zorganizować to za mnie, to przyjmuję to

dobrodziejstwo z wdzięcznością.

 

  1. Tak, wiem, wszystkie to uwielbiamy. Zrób listę rzeczy do spakowania dla każdego (wieczorowe sukienki i złote sandałki na szpilkach na wakacje z dziećmi nie będą Ci potrzebne podpowiadam). Pakując się zwijaj ubrania w rolki. Nie dość, że się nie pogniotą, to zajmą dużo mniej miejsca w walizkach. Kosmetyki wkładaj w buty między rzeczy, a nie w kosmetyczkę. Zawsze cierpię z powodu limitu bagażu, dlatego wykorzystuję każdą opcję, żeby obniżyć wagę walizki, a zabrać wszystko to, czego potrzebuję (czytaj o połowę za dużo).

 

  1. Na wakacje rodzinne pakuj do każdej walizki rzeczy dla wszystkich członków wyprawy. W przypadku, gdy któraś walizka zagubi się w czasie przelotu będziecie mieli ubrania zanim ją dostarczą i nie będzie stresu.

 

  1. Nie obrażaj się na elektronikę. Smartfon czy tablet będzie w czasie podroży Twoim sprzymierzeńcem. Nawet jeśli w ogóle jesteś przeciwniczką zajmowania dzieci grami, to polecam zrobić wyjątek na czas lotu. Wiesz, masło też można robić samemu. Tylko po co. Dorzuć słuchawki, żeby dźwięki gier nie umilały lotu Tobie i współpasażerom.

 

  1. Zabierz ze sobą apteczkę na każdą ewentualność. W niektórych krajach leki dostępne u nas bez recepty w ogóle nie są w sprzedaży. Wyposażenie apteczki podróżnej znajdziesz TUTAJ

Przed lotem możesz zakropić dzieciakom nos, żeby mniej bolały je uszy przy różnicy ciśnień.

 

  1. Do bagażu podręcznego oprócz dokumentów i pieniędzy wrzuć chusteczki (dużo chusteczek), coś na przebranie dla dzieci (jeśli zapomnisz, to na bank się czymś zaleją), power banki, cukierki na start i lądowanie, żeby nie zatykały się uszy (dla młodszych dzieci mogą być gumy rozpuszczalne zamiast landrynek lub lizaki), dla malucha pieluchy, coś do picia i jedzenia (chyba, że karmisz jeszcze piersią, wtedy bufetu nie trzeba wozić w torbie) i przekąski (chrupki przepakuj do woreczka strunowego). Napoje dla starszych dzieciaków i dla siebie możecie kupić dopiero po przejściu kontroli bezpieczeństwa).

 

  1. Sprawdź, czy hotel oferuje atrakcje dla dzieci – na przykład animacje (najlepiej w języku polskim) czy baseny z aquaparkiem. Na Travelplanet.pl również można przefiltrować obiekty pod tym kątem. Zapewnią Ci chociaż chwilę oddechu (tak, tak wiem, że wakacje z dziećmi to miód i fantazja, ale jeśli jednak poczujesz się lekko znużona celebrowaniem rodzinnego wypoczynku to naprawdę przybijesz sobie pionę, że pomyślałaś o tym wcześniej). Dzieci w miniclubiku, a Ty z książeczką na leżaczku bez ciągłego „mamooo”.

 

  1. Podróżując z dziećmi na wszystko zakładaj więcej czasu niż gdy podróżujesz bez nich. Zapewniam Cię, że dostarczą Ci po drodze tylu atrakcji, że już w drodze na lotnisko będziesz pod nosem żałowała, że w ogóle wymyśliłaś te wakacje i pożałujesz, że nie możecie się teleportować. Wszystko jednak wynagrodzi Ci pobyt na miejscu, jeśli dobrze te wakacje zaplanujesz i będziesz przygotowana na różne sytuacje.

 

  1. A teraz ostatni trik, o którym mało kto Wam powie. Naklej na bagaże naklejkę OSTROŻNIE/FRAGILE. Ponieważ te bagaże są ładowane do samolotu jako ostatnie i pierwsze wyjeżdżają na taśmę.

 

Nie ma za co! 🙂

BON VOYAGE!

www.Travelplanet.pl

 Anna Jaworska – MumMe

Jeśli spodobał Ci się mój wpis udostępnij go proszę, klikając UDOSTĘPNIJ (kopiuj/wklej nie jest udostępnieniem).

Polub moją stronę na Facebooku https://www.facebook.com/blogmumme/

Zajrzyj na mój Instagram https://www.instagram.com/mumme_pl/