PORADNIK DOBREGO MĘŻA (PARTNERA)

Poradnik dobrego męża

Zrób jej kawę. I na miłość boską nie pomyl kubków! Przez tyle lat nie możesz zapamiętać, że kawę lubi właśnie w tym??? Warto zacząć od najprostszych gestów.

Przygotuj obiad. Facet w kuchni jest sexy. W ten sposób wyrazisz swoją miłość do niej i dasz jej do zrozumienia, że rozumiesz na czym polega wspólne życie. Bynajmniej nie tylko na dzieleniu łoża.

Wysłuchaj jej z uwagą jednocześnie powstrzymując się od udzielania złotych rad. Ona nie opowiada Ci o swoich problemach, żebyś jej doradzał, tylko żebyś wysłuchał.

Posprzątaj. Wrzuć brudne gacie do kosza na brudne ubrania, umyj po sobie toaletę, wynieś naczynia, wstaw zmywarkę, poodkurzaj, wywieś pranie. Nie mieszkasz w hotelu, tylko w domu. Domownicy współdzielą obowiązki. A kiedy obowiązki się dzielą, to ciepłe uczucia się mnożą.

Dbaj o nią. Zawsze, ale szczególnie kiedy gorzej się czuje. Zajmij się nią, wyręcz. Jeśli Ty zaopiekujesz się nią, ona odwdzięczy Ci się z nawiązką. Jeśli będziesz miał ją w dupie, nie zdziw się, jeśli odpowie Ci tym samym. I nie zapomni.

Wstań do dzieci, jeśli są małe. Jeśli obowiązki zawodowe nie pozwalają Ci częściej, to chociaż od czasu do czasu. Nakarm, wykąp, pobaw się z nimi, zabierz gdzieś, zawieź do szkoły, odbierz z przedszkola. Jak świat światem dobry ojciec zawsze wydaje się kobietom bardziej atrakcyjnym mężczyzną.

Spraw, by wieczory były tylko dla niej. Nie szlajaj się z kolegami, nie szukaj pretekstu do wyjść z domu, a jeśli już wychodzisz zawsze bądź pod telefonem. Być może przesadza z zamartwianiem się o Ciebie, ale to prostu dlatego, że Cię kocha i martwi się o Ciebie. Gdyby się nie martwiła, to by znaczyło, że jesteś jej obojętny.

Przygotuj się do zbliżeń. Weź prysznic, jeśli wracasz spocony. Nigdy i pod żadnym pozorem nie właź śmierdzący do łóżka. Nie ma nic gorszego niż amory skunksa. Atmosferę buduj wcześniej, a nie „wypnij się” i po sprawie.

Nie okazuj jej bezpodstawnie braku zaufania. Jeśli Twoje urojenia mylą Ci się z rzeczywistością, to czas na psychoterapię. Nikt nie lubi być posądzany o coś czego nie zrobił, Ty też prawda? Chyba, że masz coś na sumieniu i mierzysz innych własną miarą…

Nie kłam. Zaufanie odzyskać co najmniej tak trudno, jak znaleźć właściwą osobę.

Zapewnij rodzinie poczucie bezpieczeństwa. I nie pomyl tego z comiesięcznym przynoszeniem kasy do domu. Mądry mężczyzna i dobry mąż myśli o tym, jak kobieta poradzi sobie bez niego, a nie próbuje jej pokazać, że bez niego jest nikim.

Nie lecz swoich kompleksów dzięki niej. Jeśli próbujesz jej pokazać kto tu jest Panem, to znaczy, że szukasz na siłę szacunku. Ktoś, kto go wzbudza nie musi uciekać się do przemocy w żadnym wymiarze.

Pokochaj jej wady i nie krytykuj. Chyba, że sam jesteś chodzącym ideałem…Nie jesteś? No popatrz.

Zaskocz ją czasami. To nie muszą być kwiaty ani prezent. Wspólne wyjście? Wieczór bez dzieci? Pomyśl czym możesz zrobić jej przyjemność.

Nie bądź pieprzonym egoistą. Wiem, że to trudne, zobaczyć cokolwiek poza czubkiem własnego… no dobra, na potrzeby wpisu niech będzie nosa. Ja, ja, ja – zastąp my, my, my. Nie jesteś pępkiem świata, choć mama mówiła Ci inaczej.

Okaż jej uczucia. I nie mam tu na myśli klepnięcia w tyłek, ani złapania za pierś.

Jeśli narzekasz, że żona Cię nie rozumie, unika seksu, w ogóle Ciebie unika zastanów się, ile jej dajesz. Poza wypłatą. Ile z siebie dasz, tyle odbierzesz.

Poza patologicznymi przypadkami kobiet, które kochać nie potrafią, większość z nas – kobiet –  umie kochać bezgranicznie. Warunek jest jeden. Wzajemność.

Wzajemność we wszystkim. W myślach, czynach, słowach, gestach. Wszystko to, czego oczekiwałbyś od kobiety musisz jej odwzajemnić.

Proste?

 ANNA JAWORSKA – MUMME

Jeśli spodobał Ci się mój wpis udostępnij go proszę, klikając UDOSTĘPNIJ (kopiuj/wklej nie jest udostępnieniem).

Polub moją stronę na Facebooku https://www.facebook.com/blogmumme/

Zajrzyj na mój Instagram https://www.instagram.com/mumme_pl/