LIPOTRANSFER, CZYLI PRZESZCZEP TŁUSZCZU POD OCZY – PRZEBIEG, GOJENIE, EFEKTY

Wiele z Was pomyśli: „Lipotransfer? Przeszczep tłuszczu? Fanaberia. Znam na pamięć teksty w stylu: „Po co takie rzeczy robić?” „Przecież dobrze wyglądasz.” „Powinnaś się starzeć z godnością”. I tym podobne pierdoły.

Zasada jest prosta. Nie chcesz – nie rób. A ja tymczasem tym, które są zainteresowane, chciałyby, ale się boją, rozważają, ale nie są pewne, czy za te pieniądze będzie dobry efekt, pokażę wszystko od A do Z, czyli przebieg zabiegu, gojenie i rezultaty.

Poza tym, co przeczytałam na stronach różnych klinik medycyny estetycznej, nie znalazłam nic, co przybliżyłoby mi efekty i rekonwalescencję po zabiegu. Dlatego właśnie piszę ten wpis. Żeby pokazać jak naprawdę wygląda oko po lipotransferze i powiedzieć jak długo po zabiegu nie bardzo można pokazać się światu. Mój wpis na temat plazmowego obkurczania powiek PLEXR (można go przeczytać TUTAJ) jest codziennie czytany dziesiątki razy. Po wpisaniu słowa kluczowego „plexr” do wyszukiwarki Google wpis można znaleźć na drugiej pozycji. Dlaczego tak wysoko? Ponieważ pokazuje prawdę, a nie ściemę producenta sprzętu i farmazony niektórych klinik medycyny estetycznej. Zaznaczam, że ten wpis dotyczy wyłącznie moich doświadczeń z zabiegu lipofillingu okolic oczu metoda Advive.

Dlaczego zdecydowałam się na przeszczep tłuszczu? Ponieważ nie podobała mi się okolica mojego oka. Z miesiąca na miesiąc coraz bardziej zapadała się, skóra była cienka, prześwitywały przez nią naczynia krwionośne, co dawało efekt znacznego zasinienia pod okiem. Nie mogłam tego zamaskować żadnym korektorem. Po konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej, po próbach odmłodzenia okolicy oka innymi sposobami – kwasem hialuronowym, osoczem bogatopłytkowym, laserem (wszystko pogarszało tylko wygląd skóry pod oczami) zdecydowałam się na lipotransfer, czyli przeszczep tłuszczu pod oczy. Lipotransfer jest zabiegiem bezpiecznym, a materiał, czyli własny tłuszcz jest materiałem autologicznym – naszym własnym, co eliminuje ryzyko odrzucenia czy alergii.

Przed zabiegiem moje oczy wyglądały tak:

Na początek zrobiłam porządny rekonesans i znalazłam specjalistę. Tego typu zabiegi jak lipotransfer, czyli takie, których efekty są w zasadzie nieodwracalne, musi wykonać fachowiec, który ma duże doświadczenie w ich przeprowadzaniu.

Najpierw umówiłam się na konsultację, na której lekarz wyjaśnił mi wszystko i odpowiedział na moje pytania. Zabieg przeprowadzony został 10 kwietnia 2018 roku. Tydzień przed musiałam rozpuścić resztki kwasu hialuronowego, który miałam jeszcze pod oczami u swojego lekarza w Gdańsku. Przyjechałam do kliniki z wynikiem badania krzepliwości krwi, zleconym przez lekarza (przed zabiegiem nie wolno brać leków rozrzedzających krew, w tym aspiryny).

Znieczulono mi okolice pod oczami – jest to dość nieprzyjemne, ale nie bardzo bolesne. Tłuszcz pobrano mi z lewej nogi z okolicy pod kolanem – miałam tam idealny do zabiegu depozycik tłuszczowy. 🙂 Pobranie tłuszczu jest również niemiłym doznaniem, ale bezbolesnym dzięki znieczuleniu podanemu w roztworze tumesencyjnym, który jednocześnie obkurcza naczynia krwionośne.

Po odwirowaniu w specjalnym urządzeniu, który separuje najmłodsze i najbardziej aktywne komórki od starych, krwi i osocza lekarz umieścił materiał w kaniulach i podał mi go pod oczy. Znieczulenie spowodowało, że nie czułam nic w trakcie wstrzykiwania tłuszczu, poza dziwnym strzelaniem i chrobotaniem, gdy zbliżał się kaniulą do oczodołu.

Bezpośrednio po zabiegu wyglądałam tak:

Bez problemu wróciłam do domu samochodem 400 km, choć spodnie miałam całe mokre od płynu przygotowującego do pobrania tłuszczu, który sączył się przez dziurkę pod kolanem mimo uciskowego opatrunku. Po zabiegu przez jakiś czas trzeba unikać aktywności fizycznej, wysokich temperatur i przyjmować antybiotyk, aby zapobiec ewentualnej infekcji.

Znieczulenie powoli ustępowało, a ja czułam coraz większy dyskomfort. Okolica pod oczami puchła i była bardzo tkliwa. Ponieważ robiłam już wcześniej zabiegi pod oczami wiedziałam, że obrzęk może być bardzo duży (jestem z tych, co puchną po wszystkich zabiegach), może pojawić się też zasinienie.

Ku memu zdumieniu początkowo nie było bardzo źle.

Następnego dnia wyglądałam tak:

 

Dwa dni później tak:

 

Ale już 5 dni później tak:

 

Opuchlizna utrzymywała się długo i ustępowała bardzo powoli. Po dwóch, trzech tygodniach nadal miałam lekki obrzęk, szczególnie rano.

Oczy odpuchły całkowicie po miesiącu. Bardzo pomogło mi w tym małe urządzonko do drenażu limfatycznego okolic oka Foreo, które kupiłam kilka lat wcześniej i leżało w mojej szafce nigdy nieużywane. Codzienny masaż odprowadzał zgromadzoną limfę i dzięki temu oczy wyglądały coraz lepiej.

Ostateczny efekt po wygojeniu był taki:

 

Czy jestem zadowolona z zabiegu? Bardzo. A nawet bardziej niż bardzo. Rok po lipotransferze nadal utrzymuje się jego efekt, choć około 30% tłuszczu, zgodnie z tym co powiedział lekarz, wchłonęło się. Dlatego nie wykluczam ponownego podania niewielkiej ilości tłuszczu za jakiś czas. Aczkolwiek to co mam w tej chwili, zostanie tam nawet przez kolejnych 30 lat.

 

Rok po zabiegu wygląda to tak:

 

Jakie są główne zalety zabiegu lipotransferu w okolicę oka?

 • Wyraźne odmłodzenie skóry pod oczami
 • Wygładzenie zmarszczek
 • Uzupełnienie ubytków tkanki podskórnej
 • Naturalna stymulacja komórek skóry
 • Niewielkie ryzyko powikłań
 • Niewielki dolegliwości bólowe podczas zabiegu
 • Wieloletni, naturalny efekt (nasz tłuszcz ma kolor, który całkowicie niweluje sińce pod oczami)

 

Jakie są minusy zabiegu?

 • Dość długi okres pełnej rekonwalescencji
 • Ból miejsca po pobraniu – u mnie ból w okolicy kolana utrzymywał się prawie 8 miesięcy (to bardzo indywidualne)
 • Wysoka cena (mój kosztował 4000 zł)
 • Konieczność znalezienia wysokiej klasy specjalisty z dobrym sprzętem

 

Kto na pewno nie może poddać się zabiegowi lipotransferu w okolice oczu?

 • Osoby, które cierpią na powyższe schorzenia:
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Choroby nowotworowe
 • Choroby serca i układu krążenia
 • Cukrzyca
 • Nadciśnienie
 • Niewydolność nerek
 • Niewydolność wątroby
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi
 • Aktywne infekcje, stany zapalne

 

Oraz

 • kobiety w ciąży i karmiące piersią
 • Osoby z niską wagą (nie ma skąd pobrać materiału do autoprzeszczepu)
 • Osoby palące papierosy (należy rzucić palenie przed zabiegiem i nie palić w czasie rekonwalescencji)

 

Dla kogo zatem jest lipotransfer?

Dla kobiet (a także mężczyzn), które odczuwają dyskomfort związany z wyglądem okolicy oczu – mają głębokie ubytki tkanki podskórnej, towarzyszące im zasinienie i wiotkość skóry.

 

UWAGA! To nie jest wpis medyczny. Powyższy wpis jest wyłącznie moją osobistą relacją. Efekty zabiegu są bardzo indywidualne, zależą od budowy, stanu skóry pacjentki oraz lekarza, który przeprowadza zabieg. Każdy zabieg autoprzeszczepu tłuszczu wymaga uprzedniej konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej.

Anna Jaworska – MumMe

Jeśli spodobał Ci się mój wpis udostępnij go proszę, klikając UDOSTĘPNIJ (kopiuj/wklej nie jest udostępnieniem).

Polub moją stronę na Facebooku https://www.facebook.com/blogmumme/

Zajrzyj na mój Instagram https://www.instagram.com/mumme.pl/

Wpis może zawierać lokowanie produktów lub usług, ale nigdy nie polecam tych, których nie sprawdziłam i z których sama bym nie skorzystała. Polecam wyłącznie to, czemu ufam i w co wierzę.

79 komentarzy

 1. Parę lat wstecz miałam wykonywany ten zabieg w Katowicach. Pominę nazwisko lekarza bo to nie o to chodzi. Mój zabieg był nieudany i bardzo długo dochodzilam do siebie. Dopiero po dwóch latach spotkalam odpowiedniego lekarza który doprowadził moją okolicę skóry pod oczami do ładu i składu . Zdecydowanie odradzam ten zabieg bo rekonwalescencja nie przebiega ani łatwo ani też przyjemnie

  1. Super efekt a jak wygląda Pani teraz po zabiegu czy coś się zmieniło?? Czemu osoby z chorobami autoimmunologicznymi nie mogą sibepoddac temu zabiegowi pozdrawiam 😊

  2. Lipotransfer to bardzo ryzykowny zabieg i nie powinien być stosowany z użyciem tuszczu pobranego z innego fragmentu ciała (tłuszcz z innej części ciała to inny rodzaj tłuszczu) . Polecam obejzenie odcinka 1 sezon 5 (serialu Botched – season 5 , episode 1 (po polsku „Poprawki skalpelem” lub „Operacje plastyczne do poprawki”) by zobaczeć jaki jest problem z wszczepionym tłuszczem pod oczami. A dołki pod oczami zdecydowanie lepiej wypełniać czymś innym niż tłuszczem (nawet własnym).

 2. Witaj!jeżeli chodzi o mnie bardzo pomogły mi zabiegi mezoterapii mikroigłowej wykonywanej raz w miesiącu ale tylko w miesiącach zimowych ( listopad, grudzień, styczeń, luty. Wówczas skóra bardzo się szybko regeneruje. Od paru lat co roku wykonuje sobie cztery zabiegi. Drugim krokiem było kupno kremu krzemowego i krzemu w sprey. Po dziś dzień używam kremu na twarz pod oczy i spryskuję ją krzemem. Moja skóra na twarzy pomimo 53 lat wygląda pięknie bez żadnych niespodzianek. Polecam każdej kobiecie, gdy pytają jakich kosmetyków używam. Tanio i skutecznie wyleczy się każdą buzię z problemami . Pozdrawiam serdecznie Basia

 3. Witam, zastanawiam się właśnie nad zabiegiem. Zdarza mi się mieć tzw. worki pod oczami. Czy po takim zabiegu worki się zwiększają? Jak Pani ocenia po swoim zabiegu? Z góry dziękuję Marta

  1. nie miałam nigdy worków, jedynie doły i zasinienie. Wiem jednak, że worki usuwa się raczej operacyjnie

 4. Witaj czy po tygodniu mogłaś wyjsc z domu do ludzi ? czy te kolory czerwone zniknęły po tygodniu? Jak nie to po ilu dniach ?
  Najważniejsze pytanie czy w tym Miejscu gdzie zaczerwienione ślady Masz pod oczami Czy wyszły tobie siniaki ? czy się obyło na takich zaczerwienieniach tylko jak na zdjęciach ? Dziekuje za odp pozdrawiam

  1. Wszystko jak na zdjęciach. Niewielkie punktowe siniaczki w miejscu znieczulenia. Po tygodniu wychodziłam spokojnie. Obrzęk utrzymywał sie miesiąc

   1. Dzięki za odp jestem 14 dzień po zabiegu okolicy oczodołowej I delikatnie z tłuszczu którego zostało zrobił mi policzki póki co wszytko wydaje mi się napompowane czy to normalne ? ,że po tylu dniach może być jeszcze obrzęk? kiedy zauważyłaś ostateczny efekt że obrzęk tobie ustał do kiedy ten obrzęk się Tobie utrzymywał Di kiedy Rano puchł?

    1. Zaczynam się bać że mi tak zostanie już czy to jeszcze obrzęk utrzymuje się o 14 dniach wykonałam zabieg u najlepszego speca wiec niczego się nie obawiam
     Jedyne tylko czego się obawiam czy za dużo tłuszczu nie mam wystrzykniete bo mam pod oczami wypukłe jeszcze i przy nosku liczę ,że to jeszcze obrzęk …. kiedy zauważyłaś ze całkowicie obrzęk ustąpił ? Dziękuję ślicznie za odp

   2. Witaj. Dzieki za szczegółowy opis tego zabiegu. Jestem bardzo ciekawe u kogo był robiony… Czy masz jakies nierówności, lub zwloknienia podskórne po tym zabiegu?

   3. Cześć, czy pamiętasz może ile czasu po zabiegu (ile dni/tygodni) robiłaś sobie drenaż limfatyczny, który polecasz?

 5. Odradzam szczerze przeszczep tłuszczu pod oczy. Minął rok od transferu, a ja się nadal borykam się z jego konsekwencjami. Bardzo żałuję, że nie próbowałam innych mniej inwazyjnych zabiegów. Byłam już na 3 zabiegach, które miały rozpuścić trochę tłuszcz, bo od jego nadmiaru mam dwie „falbanki” pod oczami. Spróbuję teraz derompenu?

   1. Witam,super że trafiłam na twòj wpis. 10 dni temu zrobiłam taki sam zabieg pod oczy.Wygladam jak Monstrum,patrząc na Ciebie widzę siebie plus u mnie dodatkowo napuchły górne powieki, które wyglądały jakby były napompowane i spadały na oko.Teraz jestem na sterydach Mam nadzieję że w ciągu miesiąca moje oczy bedą wygladać dobrze. Dziękuję za Twòj wpis, który mnie uspokoił. Pozdrawiam Eliza

  1. Dziewczyny, jak wygląda u Was obecnie sytuacja po zabiegach (viki, Ewa, Eliza, buki23). Dziękuję za super sprawozdanie z zabiegu.

  2. Buki22 a jakie zabiegi stosujesz pod oczy?
   Ja tez się borykam z konsekwencjami lipotransferu pod oczami.
   Dopadła mnie z tego powodu depresja. Niczego w życiu tak nie żałuje jak tego zabiegu.

   1. Cześć kochana, nadal walczę. Miałam 3 zabiegi. Dermapen i 2 razy RF. Skóra trochę napięła się pod oczami( konsekwencja utraty tłuszczu). Byłam na konsultacji u innego lekarza. Powiedział, że te zabiegi na mój problem są ok. Nierówności pod oczami są wynikiem tego, że tłuszcz był za płytko wstrzyknięty. Dziś idę na kwas hiarulonowy, by wyrównać te obrzydliwe dołki pod oczami. Boję się jak diabli, ponieważ po nieudanym przeszczepie tłuszczu było gorzej niż przed jego transferem. Tu też mam obawy, żeby czegoś na własne życzenie „nie spieprzyć”.

 6. Może za pośrednictwem twojego blogu Aniu, odezwie się do mnie Basia(wpis z maja 20119). Hej Basiu pomocy!!! Napisz coś więcej na temat twoich zmagań z „naprawą” nieudanego przeszczepu tłuszczu pod oczy. Kupiłam preparaty z krzemem i byłam na dermapenie. Wyglądam fatalnie i straciłam pewność siebie. Lekarz u którego robiłam ztransfer sugerował, bym jeszcze poczekała po zabiegu rozpuszczania tłuszczu.

  1. Witaj Ewuniu! Rozumiem Cię doskonale, jak się czujesz i co czujesz. Przeszłam to samo. Jest jednak pocieszenie, że nie będziesz tak wyglądać cały czas. Krzem dorsim w sprey, krem krzemowy prof. Tuszynskiego. Mezoterapia w zimowych miesiącach wskazana. I jeszcze jedna bardzo istotna informacja, wykonaj rtg zatok czy nie masz torbieli w zatoce szczękowej, bo one bardzo utrudniają gojenie. Trzymaj się cieplutko, przesyłam Ci mnóstwo światełka, miłości, radości i życzę szybkiego rozwiazania problemu. Pozdrawiam Basia

   1. Dzięki Basiu, stosuję twoje zalecenia. Będę chyba czekać aż tłuszcz rozpuści się samoistnie. Pomyślę wtedy, by nadmiar skóry, którą mi niestety pozostała po przeszczepie, usunąć operacyjnie. Już zorientowałam się. Taki zabieg kosztuje w Warszawie ok. 8 tysięcy.

   2. Pani Basiu, jestem na etapie szukania specjalisty. Będę wdzięczna za informację, gdzie Pani robiła lipotransfer? Jeśli nie chce Pani pisać tu na forum, proszę w wiadomość prywatną: ciri69@o2.pl

 7. Przeczytałam gdzieś ze obrzęk może się utrzymywać od 1-3 miesięcy a ostateczny efekt po 3-6 miesięcy w mojej klinice mówią ,że obrzęki do półtora miesiąca mogą się utrzymywać. Czy tak faktycznie może być ? Czy u mnie to jeszcze zwierza sprawa ? I mam być spokojna ?

 8. Mam sińce pod oczami od urodzenia, potrafię je maskować, ale z wiekiem są coraz bardziej widoczne. Zastanawiam się nad zabiegiem. Myślałam o klinice gdańskiej. Mam pytanie: dlaczego zdecydowałas się pojechać na zabieg, aż do Warszawy?

  1. Ponieważ polecono mi dr Ambroziaka jako najlepszego specjalistę w Polsce jeśli chodzi o lipotransfer

   1. Witaj Aniu,
    czy zabieg lipotransferu wykonywal p. dr Ambroziak, czy tez inny specjalista z jego kliniki?
    Pozdrawiam,
    K.

    1. Cześć dziewczyny. Minęło trochę czasu od moich zmagań z nieudanym przeszczepem tłuszczu. Zrobiłam pod oczami kwas hialuronowy, ale mało to dało. Jestem tak zdołowana swoim starczym wyglądam, że już byłam na konsultacji u innego chirurga plastycznego. Pewnie będzie mi rozpuszczał grudy tłuszczu pod oczami. To nie koniec. W to miejsce proponuje wstrzyknięcie drugiego tłuszczu( po usunięciu starego podobno będzie sine miejsce pod oczami) i podciągnięcie rozciągniętej skóry. Dam wam znać, co z tym zrobię. Jestem zdesperowana.

     1. Witam ponownie. Jestem już po poprawce, tj. usunięciu starego, zbitego w grudki tłuszczu i wstrzyknięcie nowego. Mam teraz skalę porównawczą dwóch zabiegów. Za pierwszym razem nie dostałam antybiotyku ani leków na krzepliwość(z badań wyszło, że mam problem z tym). Po zabiegu wyglądałam okropnie, ale powoli dochodzę do siebie. Najgorszy jest utrzymujący się już 3 tydzień obrzęk limfatyczny. Aniu, jak z tym było u ciebie?

     2. hej, a u kogo robiłaś? Ten pierwszy i drugi raz? Ja kiedys robilam u Rataja we Wrocku, to spoko chirurg i tanio robi (porównując do innych)

 9. Dziewczyny, ja też miałam bardzo opuchnięte górne i dolne powieki przed dłuższy czas. Opuchlizna zeszła po miesiącu, ale skóra pod oczami się tak rozciągnęła, że mam teraz więcej zmarszczek pod oczami. Zauważyłyście coś takiego u siebie? Jak można temu zaradzić?

  1. U mnie jest to samo. Zrób tak, jak radziły dziewczyny. W zimowych miesiącach zrób serię zabiegów mezoterapii igłowej.

   1. Buki a czym Ci rozpuszczał tłuszcz?
    Ja już rok się borykam z tym 🙁
    Nie wiem co robić. Górki pagórki 🙁
    Niczego w życiu tak nie żałuje jak tego zabiegu.
    Może miałabyś ochotę napisać do mnie maila? Mam kilka pytan. Będę wdzięczna.
    mchaberek@gmail.com

    1. Jak się okazało nie rozpuszczał mi tylko jakoś to pojedynczo wyciągał, te najbardziej widoczne grudki. Robiłam to przy okazji plastyki dolnych powiek. Po nieudanym transferze i nieskutecznych zabiegach kosmetycznych miałam bardzo obwisłą skórę pod oczami. Więc już nie miałam wyjścia. Cóż minęło już pół roku od poprawki. Jest lepiej, skóra jest bardziej naciągnięta i dlatego mogę potrzeć na siebie w lusterku. Lekarz, u którego to poprawiałam powiedział, że w takiej sytuacji najlepsze byłoby dostrzyknięcie tłuszczy, ale ja nie zgodziłam się. Obiecałam sobie, że już nigdy w życiu nic takiego nie zrobię. Poza tym te grudki prawdopodobnie powstały dlatego, że tłuszcz był źle odwirowany. Podobno z biegiem czasu ten źle ułożony tłuszcz powinien stopniowo się wchłaniać.

 10. Hej dziewczyny jestem facetem , mam podobny problem od dziecka czyli doly pod oczami , i gdy chudnę to skora się zapada. W latach 'tłustych’ o ironio wygladm lepiej na twarzy 🙂

 11. Hejka, jestem 3 dni po zabiegu lipotransferu policzków i ust, jestem zaniepokojona strasznie iż moj prawy polik jako tako a lewy jest bardziej spiczasty i krutszy do prawego totalna asymetria usta bola dolna warga taka wielka a gorna mala polowa bez czerwieni wargowej , policzki bola a jak chce się usmiechnać to nawet nie idzie tak boli. Nie wiem co mam zrobić czy to się może po paru dniach zmienić ? Proszę o rade

 12. Ja robiłam Lipotransfer 6 tyg temu w Klinka Pawlikowski -nie mam nic ,,nawet śladu -nacierpiałam się tylko ,,torturowali mnie 6 h ,,obiecali ze 30 % się wchłonie ,,,zrobili mi na to jeść e laser pico ( tego samego dnia) oraz oszpecili wypalając laserem kępki żólte( mimo moich obaw oraz wizyty kontrolnej gdzie twierdzono ze wszystko przebiega prawidłowo) mam nad oraz pod okiem grubą,twardą ,paskudną bliznę -jestem oszpecona ! Nie polecam ,,Klinika Pawlikowski to rzeźnia do produkcji pieniądzy -przed zabiegami umówili się na 6 tysięcy a po zakończeniu zażyczyli sobie 7,500 ! Uważajcie ,,nie róbcie w Klinika Pawlikowski nic ! Obiecują złote góry byle wyłudzić pieniądze a efektów brak .Jestem
  Oszpecona mam wielką ,przerośniętą bliznę -a przyszłam z żółtą plamką .

 13. Hej ,ja robiłam ok 3 lata temu we Wrocku, płaciłam 1700. Bardzo bylam zadowolona z efektu, po pół roku juz zaczeło sie wchłaniac ale i tak polecam. Twoja cena to jednak przesada. Robiłam u doswiadczonego lekarza (operacje nosów, piersi, liposukcje itd)

 14. Szczerze podziwiam Panie. Ja się nie zdecyduje , ponieważ uważam, że po 40 ten tłuszcz ma różny skład i niestety możemy mieć mniej komórek macierzystych. Ja od kilku lat robię dermapen, mezoterapię i botox niestety mam straszną lwia zmarszczkę i ja likwiduję . Moja siostra jutro idzie na zabieg jestem ciekawa skąd lekarz pobierze jej ten tłuszcz jest bardzo wychudzona a lekarz uważa że można . Uważam że to naciąganie . Zachecam Panie i Panów do stałego dbania o siebie , dietę, ruch ale bez przesady bo to niestety niszczy naszą skórę i zabiegi ale z głową .

 15. Ja natomiast jestem po konsultacjach Chirurg plastyk poweidzial ze lipotransfer u mnie nie ma sensu bo mam cienka skore i tluszcz sie wchlonie po 3 miesiacach.
  zamiast tego 😉 zaproponowal najpierw polepszenie stanu skory ( z cienkiej na grubsza) za pomoca mozaiki lase CO2 za 8000 i po kilku miesiacach mozna „sprobowac” lipotransfer.
  Nie bardzo rozumiem jak mozna zaminiec skore na grubsza (to wszak geny) ale ok :)…
  na koniec uslyszalam, ze po laserze moge nie widziec wielkich efektow ale oni pokaza mi je na zdjeciach :))
  Placic tyle kasy i nie widziec efektów??
  Dzieki ale podziekuje.
  Mam 43 lata i chyba w lustrze widze siebie lepiej niz Pan doktor ktory przez cala rozmowe mowil mi co by zmienil 😉
  Wizyta u niego dala mi wieksza pewnosc siebie. Kij z dolami i sincami :p
  dobry korektor mi wystarczy jednak 🙂

  1. Uważaj na ten laser pod oczami, to sprawa bardzo dyskusyjna. Mam 43 lata i taki sam problem jak Ty, bardzo cienka skóra i mało swojego tłuszczu. Na konsultacji tez powiedziano mi, ze nie ma sensu bo mój organizm zaraz go wchłonie. Lasery bardzo pocieniają skórę, jedynie mechaniczne uszkodzenia, demapeny z np osoczem mogą pomóc w zagęszczeniu skóry. W lutym nie wybieram do dr Mazana z Katowic, pomoc jest świetnym chirurgiem, skonfrontuje u niego tą opinie.

 16. Napisałam już komentarz, ale nigdzie go nie widzę więc piszę jeszcze raz 🙂
  Zabieg przeprowadził mi dr Ambroziak 4 lata temu. Przez pierwszy rok nawet było ok a potem pojawił się efekt „dwóch falbanek”, o którym pisze Buki22. Jest wstrzyknięty tłuszcz pod oczami a potem w miejscu gdzie kończy się strefa pod oczami a zaczyna policzek. Natomiast miedzy tymi dwoma miejscami jest jakby niewypełniona dolinka…. Wygląda to strasznie! Zwłaszcza w górnym sztucznym świetle. Moja aktualna Pani dr powiedziała, że ten efekt zdarza się bardzo często i nie ma za bardzo metod na jego usunięcie. Przestrzegała przed wypełnianiem tego kwasem hialuronowym bądź czymkolwiek innym twierdząc, że to będzie kolejna decyzja której będę żałowała. Sugerowała, żebym się z tym pogodziła… Minęły 4 lata od zabiegu a ja nie mogę się z tym pogodzić… Zapisałam się na konsultacje do dr Ambroziaka. Jestem ciekawa co od niego usłyszę. Dziewczyny, przestrzegam przed tym zabiegiem!

  1. Ewka mam to samo.
   robilam lipotransfer u ambroziaka i mam dwa wielkie wory z tluszczem pod oczami, do tego jeszcze opadly.
   plakac mi sie chce 🙁

  1. Miałam już kilka zabiegów rozpuszczania tłuszczu kwasem deoksycholowym. Jedno oko wygląda już dużo lepiej, ale drugie jest oporne. Nadal jest poduszeczka, choć mniejsza niż była. Niedługo mam kolejną wizytę. Po wpuszczeniu kwasu pod okiem jest OGROMNA opuchlizna, która u mnie utrzymuje się około miesiąca. Nie boli, nie ma sińców tylko opuchlizna (kwas ma za zadanie wywołać stan zapalny). Fakt, że za każdym skóra tak bardzo się rozciąga z powodu tej opuchlizny nie działa dobrze na jej kondycję. .. Ileż bym dała, żeby cofnąć czas i nie robić tego lipotransferu. Ciekawa jestem jak autorka bloga… czy dalej jest zadowolona z efektu? Dziewczyny, nie róbcie tego…

 17. ja też robiłam u Ambroziaka przeszczep tłuszczu i wygląda to fatalnie , po prostu dwa wielkie wory.
  martwie sie co z tym robić bo jestem oszpecona.

 18. Makija a czy Ty miałaś robiony przeszczep metodą nano transferu?
  A czy doktor już cię wdział? Jesli możesz to napisz co ci doradził.
  Ja przymierzam się do tego zabiegu ale coraz bardziej się zastanawiam się nad okolicą oka, choć oglądałam różne relacje i mówią tam że nano tranfers to tylko oleista forma tłuszczu i niby nie pozostawia grudek pod oczami.
  Agnieszka

 19. Cześć Dziewczyny, jak u Was sytuacja? Ja jestem trzy tygodnie po zabiegu, lipotransfer doliny łez i też niestety nie jestem zadowolona, a lekarz zapewniał ze nie ma ryzyka powikłań. Zrobiły mi się dwie obwarzanki w miejscu poprzedniej doliny łez, wygląda to znacznie gorzej niz przed zabiegiem, nie wspomnę u wydanych pieniądzach. Dajcie proszę znać czy u Was, z czasem sytuacja się poprawiła. z góry dziękuję.

 20. Cześć Dziewczyny, jestem prawie trzy tygodniu po zabiegu, lipotransfer doliny łez i tez niestety nie jestem zadowolona z efektu, choć lekarka zapewniała ze nie ma ryzyka powikłań. W miejscu dawnej doliny łez zrobiły mi się dwa obwarzanki i wygląda to źle, znacznie gorzej niz przed zabiegiem. Nie wspomnę o wydanych pieniądzach. Dajcie proszę znać czy u Was, z czasem, sytuacja się poprawiła i czy skóra pod oczami wyglada lepiej. Z góry dziękuję.

  1. Cześć Kama, ja mam dokładnie to samo. Ten zabieg to największa pomyłka. Niestety, kierowałam się „bezpieczeństwem” własnego wypełniacza w porównaniu z kwasem hialuronowym. Finał jest taki, ze mam dwa obwarzanki pod oczami już 1,5 roku. Lipoliza nie zadziałała, Dermapen nie zadziałał, za każdym razem widząc się w lustrze mam ochotę odwrócić wzrok. Jestem wściekła na siebie za własną głupotę i korzystając z publicznej wypowiedzi chciałabym przestrzec przed tym zabiegiem. Dołożyłam sobie ok 5-8 lat tymi ozdobnymi falbankami w własnego ( nomen omen) tłuszczu.

 21. Dzien dobry, planuję ten zabieg, jak dziś Pani ocenia stan pod oczami? po ilu dniach można pokazywać się ludziom bez straszenia?

 22. Ja mam za sobą blefaroplastykę (usunięcie worków pod oczami) i lipotransfer, uważam, że to była najlepsza decyzja w moim życiu 🙂 U mnie gojenie i schodzenie opuchlizny trwało ok. 8 dni. Może to indywidualna sprawa? Mój zabieg był wykonywany we Francji, bo tu mieszkam.

 23. Gdzie mogę kupić to urządzenie do drenażu limfatycznego? W czwartek byłam na ostrzyknięciu twarzy tłuszczem i laserze powiek górnych. Jestem przerażona wygladem. Chciałam troche powiększyć usta, wypełnić zmarszczki przy ustach i doły pod oczami. Jestem jak potwór. Nie wiem czy tak to powinno wygladać? Kiedy i jaki zabiek zrobić żeby to rozprowadzić i odchudzić.

 24. Witam, właśnie dziś rozmawiałam z chirurgiem o tym zabiegu, poinformował mnie, że często pojawiają się grudki pod skórą widoczne gołym okiem. Miałam wrażenie, że nie chciał podjąć się tego zabiegu…… Wystraszyłam się trochę tego skutku ubocznego, na pewno z jego usług nie skorzystam, będę szukać innego specjalisty, ale jak znaleźć takiego, który specjalizuje się w okolicy oka? To jednak bardzo newralgiczne miejsce 😔

 25. Cześć .Ja tez mam problem z doliną łez. Miałam ją wypełnianą kwasem hialuronowym .Niestety efekt był daleki od moich oczekiwań. Był worek pod okiem i postanowiłam go rozpuścić hialuronidazą.Teraz skóra pod okiem wyglada brzydko i jest widoczne wgłębienie.W. Jednej klinice proponowano mi żeby ten ubytek wypełnić osoczem bogatoplytkowym .W drugiej klinice powiedziano mi że najlepszym rozwiązaniem będzie wypełnienie ubytku tłuszczem z komórkami macierzystymi .Przed wejściem na forum byłam zdecydowana w na zabieg w klinice Dr Ambroziaka .Teraz się waham , bo komentarze nie są zbyt przychylne.Co byście dziewczyny na moim miejscu zrobiły ?Pozdrawiam 🙂

  1. Kasiu a co u Ciebie poszło źle, że efekt wypełniania nie byl taki jak oczekiwania?
   Sama chciałabym wypełnić dolinę kwasem, mam dużą dolinę i sińce 😔

 26. Cześć dziewczyny, ja także miałam wykonywany zabieg lipotransferu pod oczy i przestrzegam przed nim. Sam zabieg nie jest jakiś straszny ale oczy bardzo długo dochodzą do siebie, u mnie trwało to ponad 2 mc. Zabieg w moim przypadku był nieudany, efektem były dwa worki pod oczami z którymi chodziłam prawie rok. Zabiegi lipolizy nie pomogły i musiałam znaleźć naprawdę dobrego chirurga który się podejmie usunięcia przeszczepionego tłuszczu, co nie było proste( kilku nie chciało się podjąć) Operacja była trudna, tłuszcz był podskórnie i podmięśniowo przeszczepiony, dodatkowo rozwarstwił mięsień okrężny oka, którego część trzeba było usunąć.Skóra się rozciągnęła od worków, więc trzeba ją było wyciąć. Ogółem koszmar. Naprawdę zastanówcie się dobrze, czy chcecie się na takie ryzyko narażać, ja w temacie się teraz już rozeznałam i z tego co wiem bardzo duży odsetek tego typu zabiegów jest nieudany, o czym nie piszą na stronach klinik medycyny estetycznej

 27. Nie polecam szczerze nie róbcie tego… ja tez mam tak jakby ślady po kaniuli niby (?) i zgrubienie pod okiem jednym zwłaszcza kt mnie postarzają minęły ze 2 lata robiłam we Wrocławiu 🙁 zastanawiam się czym wypełnić przestrzenie pomiędzy zebranym tłuszczem a polikiem, tez się boje poprawek; tez miałam propozycje powtórki ale się już boje, miałam tez osocze i lasery ale to struktura skory; zastanawiam się nad czyms głębszym (?) może ma ktoś dobre rady???

 28. Witam serdecznie.ja też miałam zabieg lipotransferu pod oczy .co by Pani poleciła żeby to szybciej zeszło?

 29. Dzień dobry, czy efekt się utrzymuje, czy musiała Pani powtarzać ten zabieg, a jeśli tak to ile razy i czy dużo tłuszczu się wchłonęło?

 30. Miałam wykonany ten zabieg 6 tyg temu. Wyglądam okropnie! Since zostały podkreślone i na dodatek mam grudki. Doktor, która wykonała mi ten zabieg powiedziała ze mam taki pigment o czym na konsultacji nie wspomniała . Jedynie co może mi zaproponować to peeling chemiczny który miałby wybawić ten siny kolor. Wcześniej mówiła ze tłuszcz pomoże a since zginą. Nagrałam filmik https://youtu.be/YHWbW_xHPHM

 31. Po tych wszystkich komentarzach odechciało mi się lipotransferu,teraz nie wiem co robić ,jestem po usunięciu przepuklin i mam strasznie zapadnięta powiekę ,też żałuję tego zabiegu,a wiązałam takie nadzieję z lipo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.