HYBRYDOWE PAZNOKCIE – TOP 10 BŁĘDÓW POPEŁNIANYCH PRZY SAMODZIELNYM NAKŁADANIU HYBRYDY

Od wielu tygodni wszystkie gabinety kosmetyczne są zamknięte i raczej nie wrócisz szybko do swojej ulubionej manicurzystki.  Po Twoich pięknych hybrydach już nie ma śladu i wyglądasz raczej jak Volverine, niż jak elegantka.

Postanawiasz działać sama, w końcu od dawna obserwujesz swoją stylistkę przy pracy i wiesz już, jak wygląda proces tworzenia pięknych paznokci hybrydowych. Poza tym w zanadrzu masz Internet i Youtube. Zestaw do hybryd przygotowany, rozkładasz na stole te wszystkie lampy UV, bazy, topy, kolory i inne primery. Mijają godziny, Twoje skupienie przy malowaniu sięga zenitu, modlisz się, żeby nikt od Ciebie nic nie chciał. Wreszcie kończysz, wyciągasz dłoń z lampy, patrzysz… hmmm, po wyjściu z gabinetu trochę inaczej wyglądały te paznokcie. Mija kilka dni, a paznokcie zaczynają pękać, lakier zaczyna odchodzić z płytki jak plasterek. Co zrobiłaś źle? Gdzie popełniłaś błąd?

Usuwanie lakieru hybrydowego

Możemy to zrobić za pomocą acetonu lub removerów na bazie acetonu albo piłować. Każda z tych metod ma swoje wady i zalety.

Aceton/remover:

Zalety:

-łatwość stosowania dla osoby początkującej

Wady:

-mocno wysusza płytkę paznokcia

-często wraz z lakierem zostaje zerwana część płytki paznokcia

Piłowanie:

Zalety:

-większa kontrola nad usuwanym materiałem. Można zostawić cienką warstwę bazy, która będzie działać jak plasterek ochronny.

-Nie wysusza płytki paznokcia

Wady:

-zajmuje dość dużo czasu

-osoba poczatkująca może przepiłować i uszkodzić płytkę paznokcia

Lampa/utwardzanie

Jest to tajemnica trwałego i bezpiecznego manicure. Unikaj lamp typu mostek o niskiej mocy 9, 12 czy 24w. Gdy lampa będzie za słaba lub zużyta (żarówki też mają swoją żywotność, po pewnym czasie lampa traci moc utwardzania mimo, że żarówki nadal świecą fioletowym światłem):

  • lakier zmarszczy się podczas utwardzania
  • będzie odchodził od paznokcia (podczas utwardzania hybryda łączy się z paznokciem, co gwarantuje trwałość manicure. Jeśli ten proces nie przebiegnie poprawnie, manicure po kilku dniach zacznie odchodzić).
  • może pojawić się uczulenie.

JAKOŚĆ PRODUKTÓW

Zawsze wybieraj produkty dobrej jakości, z pewnego źródła. Zakup na Allegro taniego lakieru nieznanej marki z Chin nie jest dobrą decyzją. Jeśli ktoś oferuje hybrydę w cenie niższej, niż klasyczny lakier, to coś tutaj nie gra. Nie ma możliwości, aby taki produkt miał bezpieczny skład, był szczegółowo przebadany pod względem chemicznym. Raczej nie chciałabyś nakładać produktu, który w swoim składzie zawiera substancję drażniącą, a nawet toksyczną.

 

Manicure

(opracowanie paznokci i skórek)

Nie ma opcji, żeby zrobić ładną hybrydę bez wykonania dokładnego manicure. Estetycznie i symetrycznie opiłowane paznokcie, delikatnie odsunięte i wycięte skórki to cała tajemnica profesjonalnego manicure. Jak go wykonać?

Na początek opiłuj paznokcie delikatnym pilnikiem, skróć i nadaj im kształt.

Zaaplikuj remover do skórek lub mocz kilka minut z wodzie z dodatkiem mydełka, następnie drewnianym patyczkiem delikatnie odsuń skórki. Jeśli jest konieczność wytnij nadmiar skórek cążkami.

WAŻNE! Nigdy nie piłuj mokrych paznokci i nie aplikuj hybrydy na mokrą płytkę!!

Frezarka

Jest to urządzenie, które pozwoli wykonać piękny, czysty i szybki manicure czy dokładnie opracować pięty. ALE w niewprawnych dłoniach może zasiać ogromne spustoszenie. Przepiłowana płytka, uszkodzone skórki, a nawet trwałe uszkodzenia płytki paznokcia, to właśnie może Cię spotkać, gdy nierozważnie będziesz się posługiwać frezarką. Stylistki paznokci miesiącami zgłębiają tajniki bezpiecznego manicure i pracy frezarką. Zakup dobrej frezarki to koszt minimum 600 zł, tańsze urządzenie bardzo często mają zbyt słabą moc, drżą podczas pracy. Jeśli jesteś osobą totalnie początkującą, z ograniczonymi funduszami, raczej sięgnij po tarkę, dobry środek zmiękczający do stóp, drewniany patyczek oraz cążki. Metodami klasycznymi będziesz w stanie szybciej, bezpieczniej i tak samo skutecznie wykonać manicure, bądź pedicure.

Przygotowanie płytki

Odpowiednie przygotowanie podłoża, w tym wypadku paznokci, jest bardzo ważne. Na ten proces składa się staranne wykonanie manicure, DELIKATNE zmatowienie płytki (usunięcie naturalnego połysku paznokcia) i odtłuszczenie jej za pomocą specjalnego produktu. Niestaranne wykonanie któregokolwiek z etapów może sprawić, że nasz mani wytrzyma zaledwie kilka dni.

Zbyt agresywna praca

Pamiętaj płytka paznokci nie regeneruje się! Wszystkie zniszczenia jakie na niej powstaną zostaną na niej aż do całkowitego jej zrośnięcia. Mówiąc po ludzku – jeśli przepiłujesz sobie płytkę zrobisz dziury frezarką lub cążkami będziesz je miała przez co najmniej 3-5 miesięcy, bo tyle czasu płytka paznokcia potrzebuje na całkowite odrośnięcie. Niestety żadne odżywki w lakierze nie pomogą. Tak więc drogie Panie z paznokciami obchodzimy się DELIKATNIE.

Wybór koloru

Jeśli jesteś osoba początkującą i malowanie paznokci nawet klasycznymi lakierami nie jest Twoją codziennością, wybierz kolory „łatwe w obsłudze”. Wszelkiego rodzaju półtransparentne róże czy beże dedykowane do french manicure, będą w tym wypadku najlepszy rozwiązaniem. Ich aplikacja jest bardzo łatwa nawet dla niewprawionej ręki. Dodatkowo otrzymasz najmodniejszy w tym sezonie manicure typu „natural look”. Kryjące pastele są bardzo popularne wśród klientek mojego gabinetu, jednak są to dość problematyczne kolory. Często osoba początkująca ma problem z „wyczuciem” produktu i podczas aplikacji tworzy nieestetyczne smugi.

Odpowiedni dobór bazy

Jeśli masz cienką i delikatną płytkę wybierz bazę budującą, która utwardzi ją i sprawi, że lakier będzie się lepiej trzymać. Na miękkich i cienkich paznokciach lakier hybrydowy szybciej odpryskuje.

Top

Topy, czyli lakiery nabłyszczające i utwardzające zawsze musimy dobrze utwardzić w lampie. Gdy top otrzyma za mało światła (zostanie za krótko utwardzony) może szybko zmatowieć i stracić swoją odporność na zarysowania.

Mam nadzieję, że swoimi radami chociaż trochę pomogę Ci uzyskać piękny manicure hybrydowy. Jeśli szukasz najwyższej jakości produktów do stylizacji paznokci koniecznie odwiedź www.wersalshop.pl

Dla wszystkich czytelniczek Mumme mamy kod rabatowy -10%

Kod MUMME  

Katarzyna Leks-Dąbrowska 

Instruktor SPN Nails, wielokrotna mistrzyni stylizacji paznokci, członkini elitarnego Master Team SPN Nails, pasjonatka i profesjonalistka.

 

2 komentarze

  1. Manicure hybrydowy to technika złożona. Lepiej powierzyć tę pracę profesjonalistom, aby mieć pewność wyniku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *