KSIĘŻYCOWA MAGIA – CZARY MARY W PEŁNI

Przy okazji jednego z ostatnich postów zwróciłam uwagę na jeden z komentarzy. Sugerował, że winę za wyjątkową hiperaktywność moich dzieci w czasie weekendu, ich kapryśność i zachowanie nie do zniesienia, ponosi pełnia księżyca.

Obudziłam się dziś w nocy i było jasno. Było tak jasno, że myślałam, że zaspałam, że jest rano. Spojrzałam na budzik, była 23:59. Księżyc świecił jak lampa. Oscar się przebudził i jęczał, że chce pić. Przebudzał się tak jeszcze kilka razy tej nocy. Igor niespokojnie rzucał się po łóżku. Ja miałam ochotę włączyć telewizor albo przejrzeć FB, ale od pewnego czasu mam zasadę, że nie robię tego w nocy, bo wybudza mnie to na wiele godzin i nie mogę potem spokojnie zasnąć.
Temat jednak nurtował mnie na tyle, że z samego rana postanowiłam to sprawdzić.
Pełnia była 12 marca, czyli w niedzielę. Czy to rzeczywiście możliwe, żeby oddziaływała tak silnie na dzieci i na nas?

Do niedawna uważano, że nie ma naukowych dowodów na oddziaływanie na nas księżyca. Sądzono, że to nasza autosugestia i powtarzany obiegowo mit.
Jednak w 2013 roku naukowcy ze Szpitala Psychiatrycznego w Bazylei w Szwajcarii przeprowadzili badania na grupie 30 ochotników i odkryli, że ludzki organizm w czasie pełni produkuje mniej melatoniny, co utrudnia zasypianie i skraca fazę snu REM. W związku z tym, w czasie pełni księżyca ludzki organizm funkcjonuje inaczej aż o 30 % !

Od stuleci ludzie uważają, że księżyc i jego wpływ ma związek z tym, co dzieje się na Ziemi zarówno w przyrodzie jak i z człowiekiem. Jego oddziaływanie na Ziemię jest bezsporne. Warunkuje przypływy i odpływy w środowisku wodnym, fazy księżyca warunkują pielęgnację ogrodów, są uznawane za istotne przez wędkarzy, grzybiarzy.

Podobnie uznaje się, że fazy księżyca mają związek z cyklem menstruacyjnym kobiety, z płodnością oraz terminem porodu. Nawet łacińska nazwa miesiączki – „menstruus” oznacza „miesięczny”.
Między 1948 a 1957 rokiem przeanalizowano 510 tysięcy urodzeń w Nowym Jorku i okazało się, że najwięcej poczęć nastąpiło w czasie pełni lub dzień przed nią. Za to w nowiu było najwięcej menstruacji i spadek liczby owulacji.
Do dziś kobiety mają problem z określeniem wieku ciąży. Przyjęło się potocznie okreslać ciążę w miesiącach, a przecież ciąża od zapłodnienia trwa 38 tygodni (40 tygodni liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki) czyli 9,5 miesięcy księżycowych (a nie kalendarzowych). Dlatego nie mogą się doliczyć tych magicznych 9 miesięcy, kiedy lekarz podaje wiek ciąży w tygodniach.

Podobno w czasie pełni uważać na siebie powinny osoby z chorobami serca, ponieważ zwiększa się ryzyko zawału.

W czasie pełni zmniejsza się nasza odporność na działanie alkoholu (szybciej zwala z nóg).

Mówi się, że nie powinno się w tym dniu wykonywać żadnych planowych operacji chirurgicznych, ponieważ istnieje większe ryzyko powikłań i wydłuża się okres rekonwalescencji.

Jak widać wpływ księżyca na nas jest ogromny i dzięki komentarzowi jednej z Was znowu czegoś się dowiedziałam.

W tym roku czeka nas jeszcze 9 pełni księżyca: 11.04, 10.05, 9.06, 9.07, 7.08, 6.09, 5.10, 4.11 i 3.12.
Na pocieszenie powiem Wam, że choć w tych dniach gorzej śpimy, za to wzrasta napięcie seksualne i poprawia się samopoczucie – pewnie stąd więcej poczęć w tym czasie

Czary mary z tym księżycem prawda?

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code