JEST MI PRZYKRO I WSTYD

25 grudnia 2017 roku trzy nastolatki z miejscowości Tryńcza: Klaudia, Dominika i Ania wyszły z domu, żeby spotkać się ze znajomymi.

Dwa dni później w mediach zaczęły pojawiać się komunikaty o zaginięciu dziewczyn.

Oto niektóre z komentarzy pod apelami z czasu poszukiwań:

„To są takie cnotki niewydymki. Najpierw szukają zabawy przez Internet, a później wielka tragedia. Nikogo to nie obchodzi. Niech się same szukają jak takie mądre.”

„Skończy się kasa to wrócą. Tak po prawdzie to wina rodziców za bezstresowe wychowanie.”

„Pewnie zamówili największą pizzę i jeszcze ją jedzą.”

„Bździągwy pewnie balują w stolicy albo w Zakopanem”.

„Pewno na melinie chleją…”

„Od lewej:

7/10

5/10

8/10

Średnia prawie 7/10.

Mają koledzy gust.”

„W bańkach gówniarom się pierdoli.”

„Za taki „towar” tureccy alfonsi z Berlina albo z Amsterdamu zapłacą po 10000 Eur. Może już zapłacili, więc teoretycznie poszukiwania należałoby tam prowadzić. Praktyka jednak pokazuje, że tak naprawdę nikomu nie zależy na odnalezieniu takich dziewczyn, więc „kamień w wodę”(…)”

Takich to znaczy jakich? Czy to naprawdę nienormalne, że 19 latka w pierwszy dzień Świąt wieczorem idzie się spotkać z chłopakiem? Nasze matki już mężów i dzieci miały w tym wieku!

I  nie ma tu żadnego znaczenia fakt, że wówczas nie wiadomo było co stało się z grupą dzieciaków, że wydarzyła się tragedia!

 

JEST MI WSTYD! JEST MI OGROMNIE PRZYKRO I WSTYD!

 

Jest mi wstyd za to, że mieszkam w kraju, w którym takie komentarze są na porządku dziennym.

Jest mi wstyd za administratorów stron, którzy pozwalają na takie dyskusje i nie usuwają tego typu ścieków i nie blokują użytkowników. Tacy administratorzy powinni być karani.

Jest mi wstyd za ludzi, którzy roszczą sobie prawo do osądzania rodziców i dzieci. Obyście nie musieli być osądzeni.

Jest mi przykro, ogromnie żal, rodziców tych dzieci i wszystkich innych dzieci, które z jakichkolwiek powodów są poszukiwane, a którzy są szkalowani, obrażani przez ludzi, którym powinno się uniemożliwić dostęp do internetu.

Nie żyje pięcioro dzieci. W większości już dorosłych, ale dla rodziców zawsze dzieci. W tym dwie siostry. Zginęły w strasznych okolicznościach.

Nie jestem nawet w stanie wyobrazić sobie ogromu tej tragedii. Rodzice nigdy już się z tego nie podniosą.

Mam głęboką nadzieję, że nie czytają tego szamba. Tego steku obraźliwych bzdur. Plucie jadem to obrzydliwa cecha. Tępe żarty są wizytówką co niektórych.

Składam w tym miejscu głębokie wyrazy współczucia rodzinom zmarłych w tym strasznym wypadku.

Apeluję do administratorów stron informacyjnych – włączcie myślenie. To nie boli. Zablokowanie użytkownika i usunięcie komentarza to kilka sekund. Zacznijcie korzystać z tej funkcji, bo wystawiacie sobie świadectwo.

Wolność słowa to jedno. Odpowiedzialność za słowo to inna kwestia.

 Anna Jaworska – MumMe

Jeśli uważasz, że mój wpis porusza ważny temat, udostępnij go proszę, klikając UDOSTĘPNIJ (kopiuj/wklej nie jest udostępnieniem).

Polub moją stronę na Facebooku https://www.facebook.com/blogmumme/

Zajrzyj na mój Instagram https://www.instagram.com/mumme_pl/

 

 

 

9 komentarzy

 1. Mnie również jest strasznie wstyd, tym bardziej, że siostra mojego męża znała jedną z tragicznie zmarłych osób, tym bardziej, że ich mama długo nie mogła mieć dzieci, a kiedy już je miała bezpowrotnie straciła obie jednocześnie i to podczas najbardziej rodzinnych Świąt w roku. Żal, wstyd, przerażenie jak bezmózgie istoty siedzą po drugiej stronie komputera i bezmyślnie klepią w klawiaturę….

 2. „Apeluję do administratorów stron informacyjnych – włączcie myślenie. To nie boli. ” jest to Ich obowiązek z którego nie wywiązują się w większości przypadków!!! I mi również wstyd …..😞

 3. Straszna tragedia 🙁 I tym bardziej popieram apel do administratorów stron – blokujcie te pełne nienawiści komentarze bo inaczej ten ściek zaleje wszystko…

 4. Ten wszechobecny hejt jest przerażający 🙁 Każdy „mądry” anonimowo ocenia jacy to inni są źli, a on, chodzący ideał nigdy by do tego nie dopuścił…Jasne! Ja sama pamiętam jak mając 17 czy 19 lat balowałam nie raz do późnej nocy ze znajomymi…Nie ćpałam, nie puszczałam się, nie spijaliśmy się do nieprzytomności…Po prostu spotykaliśmy się ze znajomymi w knajpkach czy imprezach i bawiliśmy się normalnie, rozmawialiśmy…Więc na prawdę nie widzę nic dziwnego czy niestosownego w tym, że prawie dorosłe dziewczyny spotkały się z kolegami, któż z nas tak nie robił?? Pochodzę z „normalnego” domu, rodzice mi ufali i pozwalali wychodzić wieczorami mimo że kilka razy zdarzyło mi się odwalić coś głupiego (niech pierwszy rzuci kamieniem, kto nie popełnił w młodości żadnych błędów!). I w świetle tej tragedii wiem, że to dramat, że to cholerny przypadek, wypadek, potworny chichot losu, który mógł spotkać mnie czy każdą inną, zwykłą nastolatkę! Tyle że my miałyśmy szczęście, a te dziewczyny niestety nie 🙁 To koszmarna tragedia, więc ciszej już nad tymi trumnami…

 5. XXI wiek-era internetu. Bezosobowego, anonimowego. To właśnie ta anonimowość daje ludziom(?) odwagę by zamieszczać tego rodzaju komentarze. Bo po prostu mogą…najwyżej komuś podniosą ciśnienie, ale pięciu innych zalajkuje.
  Rozpęta się jakiś shit- stron, czyli będzie się coś działo. A że wydarzyła się tragedia? Że ktoś cierpi?
  Z pewnością jakiś domorosły „Choratio” czy inny psycholog -amator, co „się zna” ma już gotowe teorie i już wie -dlaczego,i jak… i jeszcze podzieli się swą wątpliwą wiedzą czerpaną cebrzykiem ze studzienki kanalizacyjnej , z całymi internetami..
  A dlaczego ma ich interesować co czuje rodzina, bliscy? No przecież Choratio karmi się tragedią i na niej chce wpływać z dna- i do tego czyjaś tragedia się przyda. A potem…. potem znajdzie się kolejna.
  Przypomniało mi to sprawę którą w kwietniu żyła cała Polska- tragicznie zmarła w Egipcie dziewczyna….
  Na swe nieszczęście była ładna i zgrabna – to wystarczyło by zrobić z niej niemal aktorkę filmów xxx i odsądzić od czci i wiary. A na koniec zmieszać z błotem jej rodzinę, bo w mózgownicy jakiegoś – kolejnego już -Choratio wykiełkowała myśl że, czemuż by nie pójść po bandzie i nie rzucić oskarżeń na najbliższych?
  Nawet jakiś zakurzony detektyw się odkopał w sprzyjających okolicznościach i zupełnie przy okazji zrobił pierścionkowy cyrk..
  Komentarze na forach internetowych aż ociekały jadem i kipiały chęcią dowalenia komuś. Komukolwiek..
  I o to chyba właśnie chodzi..
  A administratorzy?- mam wrażenie że sporo tam kuzynów Choratio.

 6. Komentarze typowych Polaczków tępogłówców… Nie czytam wiadomości ani nie oglądam, tylko to co w radio powiedzą. Ciarki przechodzą na samą myśl o tej tragedii…
  Życie jest niesprawiedliwe

 7. Pani Anno, administratorzy stron nie są zainteresowani usuwaniem takich komentarzy. Głosy oburzenia generują ruch na stronie a za tym idą reklamy. Osobiście wielokrotnie się przekonałam, że nawet próba sprostowania nieprawdziwych sensacyjnych informacji w artykule, już nawet nie w komentarzach, nie ma sensu. Tzw, dziennikarstwo poszło na dno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code