APLIKACJE I KANAŁY DLA UCZNIA, CZYLI MOC WIEDZY Z SIECI

Przychodzi taki moment w życiu wielu rodziców, że nie są w stanie pomóc swoim dzieciom w nauce lub odrabianiu lekcji ze wszystkich przedmiotów.

U niektórych chwila ta nadchodzi szybko, u innych później, ale niewielu jest rodziców – omnibusów, którzy są w stanie objaśniać dziecku logarytmy, pisać dobry plan rozprawki, tłumaczyć procesy podziałów komórkowych i zjawisk atmosferycznych i pomagać w tłumaczeniu tekstów z angielskiego. Czasem układa się tak, że jedno z rodziców może pomóc w przedmiotach ścisłych, drugie w humanistycznych, ale wystarczy, że jedno z nich wyjedzie i jest klops.

Nieoczekiwanie z pomocą może przyjść nam internet. Nie wujek Google dobra rada, ale konkretne `miejsca w sieci, które pomogą naszym dzieciom w nauce.

Pokażę Wam teraz, gdzie możecie szukać pomocy, jeśli sami nie jesteście w stanie udzielić dziecku wsparcia z danego przedmiotu.

 

MATEMATYKA

 

 1. Strona matemaks.pl – na tej stronie znajdziesz objaśnienie wszystkich zagadnień matematycznych począwszy od liczb naturalnych po rachunek prawdopodobieństwa.
 2. Kanał na Youtube Matemaks KLIK – czasem film pomaga lepiej zrozumieć matematykę niż słowo pisane.3. Kanał na Youtube Tomasza Gwiazdy – szkoda, że nie miałam w podstawówce takiego nauczyciela matmy – może dziś rozumiałabym z niej cokolwiek powyżej III klasy szkoły podstawowej.
  4. Photomath – aplikacja na smartfony i tablety na Android i iOS. Skanujesz zadanie i otrzymujesz wynik, możliwe rozwiązania, wyjaśnienie na poziomie szkolnym. Możesz też skorzystać z inteligentnego kalkulatora.
 3. kenis.pl – kanał na YouTube – mnóstwo zagadnień matematycznych – krótko i klarownie.

JĘZYK POLSKI

 

 1. Kanał na YouTube Wiedza z Wami – Pani Izabela – nauczyciel języka polskiego i egzaminator, opowiada o epokach, lekturach, pracach pisemnych. Pomaga przygotować się do matury i nie tylko.

2. Aplikacja Polska ortografia – ćwiczenia i testy ortograficzne.

3. kenis.pl – kanał na YouTube – gramatyka polska, lektury szkolne, epoki.

 

 

JĘZYK ANGIELSKI

 

 1. Kanał na Youtube Arleny Witt (autorki książki „Grama to nie drama”) – mnóstwo zagadnień gramatycznych z języka angielskiego i nie tylko.
 2. Aplikacja Duolingo – zdecydowanie moja ulubiona apka do nauki języków obcych.
 3. Kanał na Youtube English with Lucy – jako fanka brytyjskiego angielskiego bardzo polecam naukę z Lucy.
 4. Linguee – jeden z lepszych słowników angielsko – polskich – występuje w wersji na komputery oraz jako aplikacja na telefon – dobrze tłumaczy, pokazuje też słowa w kontekście zdania.

 

HISTORIA

 

 1. Historia bez cenzury – kanał na Youtube – fakty historyczne i mnóstwo ciekawostek.

BIOLOGIA

 

 1. Kanał na YouTube Małgorzata Brodecka – układa piosenki biologiczne, które ułatwiają zapamiętywanie.

CHEMIA

 

 1. Pan Belfer – kolejny kanał na Youtube – chemia bez tajemnic – podobno niezawodny przed każdym sprawdzianem.

GEOGRAFIA

 

 1. seterra.com – strona z geograficznymi grami edukacyjnymi – państwa, stolice, oceany, mapy. Można pobrać aplikację na telefon.

FIZYKA

 

 1. kenis.pl – strona i kanał na Youtube. Bardzo przystępnym językiem tłumaczy trudne fizyczne zagadnienia.

 

Inne aplikacje i strony dla ucznia:

 

Class timetable – plan lekcji dla tych, którzy mogą w szkole korzystać z telefonów.

 

Be focused – możemy w tej apce ustawić interwały czasowe na naukę i przerwę np. 25 minut nauki – 5 minut przerwy. Pomaga się skupić i lepiej wykorzystać czas. Sama zainstalowałam ją w telefonie (niestety lub stety tylko w wersji angielskiej). Bezpłatna w wersji podstawowej.

Squla – platforma edukacyjna dla młodszych dzieci. Ćwiczenia, zadania, testy ze wszystkich przedmiotów szkoły podstawowej – cena 14,99 zł za miesiąc.

Skaner dla mnie – aplikacja do skanowania notatek, dokumentów – skanuj, edytuj, udostępniaj – tylko na iOS. (na Android jest np. Simple Scan).

 

Nowe technologie i internet nie muszą być przekleństwem i wyłącznie odciągać nasze dzieci od nauki, a mogą stać się naszymi sprzymierzeńcami. Musimy tylko wiedzieć jak je wykorzystywać. Czasami nauka z YouTube może okazać się bardziej efektywna niż nauka z tradycyjnym podręcznikiem i może pomóc zaoszczędzić nam pieniądze, które musielibyśmy wydać na kosztowne korepetycje.

Powodzenia rodzice! Przed nami kolejne 10 miesięcy. Damy radę!

Anna Jaworska – MumMe

Jeśli spodobał Ci się mój wpis udostępnij go proszę, klikając UDOSTĘPNIJ (kopiuj/wklej nie jest udostępnieniem).

Polub moją stronę na Facebooku https://www.facebook.com/blogmumme/

Zajrzyj na mój Instagram https://www.instagram.com/mumme.pl/

Wpis może zawierać lokowanie produktów lub usług, ale nigdy nie polecam tych, których nie sprawdziłam i z których sama bym nie skorzystała. Polecam wyłącznie to, czemu ufam i w co wierzę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code