NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ

Łańcuszki, fake newsy, naciągactwo, oszukiwanie ludzi, wprowadzanie w błąd, wyłudzanie pieniędzy, ogłupianie i manipulacja – to nasza codzienność internetowa. Nie wiem czy to zjawisko nasiliło się w ostatnim czasie, czy po prostu ja więcej czasu poświęcam na czytanie treści w internecie (na co dzień, przed pandemią czasu starczało mi głównie na ogarnięcie swoich social mediów i bloga).

Nie ma dnia, żebym nie przeczytała o kolejnej próbie oszukania ludzi.

Nie, nie w mediach, gazetach czy newsach.

Czytam o tym w wiadomościach od Was, w reklamach i postach na FB.

I nie chodzi mi o próby włamania na konto bankowe czy skanowanie kart płatniczych (choć i nam w ostatnim tygodniu zdarzyło się nieuprawnione użycie karty Jacka, musieliśmy ją zablokować, dobrze, że bank był czujny).

Chodzi mi bardziej o co innego.

Po pierwsze o dziwnych ludzi, którzy zwęszyli podatność innych na produkty online i wzięli się za naciąganie. Nie zrozumcie mnie źle, ja nie mam nic przeciwko temu, żeby przenosić teraz swoje biznesy online. Wręcz przeciwnie, namawiam i proszę ZRÓBCIE TO!!

Mówię raczej o ludziach, którzy nie mają wiedzy, nie mają doświadczenia i sprzedają swoje pseudokursy, bezwartościowe ebooki, napisane naprędce książki, bezużyteczne szkolenia dzięki clickbajtowym tytułom, fałszywym opiniom, żerując na kiepskiej sytuacji wielu osób.

Przestrzegam! Zanim wykupisz usługę lub produkt – szczególnie związany z reklamą na FB czy Instagramie, rozwojem biznesu, finansowaniem, sprzedażą SPRAWDŹ kim jest osoba, która to organizuje, jakie ma kwalifikacje, dokonania. Serio. Śmiem twierdzić, że większość latających w tej chwili reklam, które oferują złote góry można śmiało podpiąć pod naciągactwo i wykorzystywanie sytuacji. Wierz mi, że osoba, która prowadzi jakieś fanpage nie jest Twoim guru od biznesu online. To, że mówi o sobie „ekspert” wcale nie oznacza, że ma pojęcie w temacie.

Po drugie przeraża mnie ilość teorii spiskowych krążących po sieci. 5G, szczepionki, wirus, Bill Gates, WHO – mówi Wam to coś? Na bank widzieliście przynajmniej jeden film spiskowy – były pracownik Vodafone, „Event 201” i tym podobne.

Ja dostaję białej gorączki na widok kolejnych tego typu filmików.

Tak działa pandemia. Pandemia strachu.

Widziałeś kiedyś próbne alarmy przeciwpożarowe? Widziałeś w TV manewry wojskowe i symulacje ataków terrorystycznych? Tak właśnie powinno się robić – w spokojnych czasach przygotowywać się na nadejście burzliwych. I tak symulacje pandemii Johns Hopkins Center of Health organizowała eventy podobne do 201 między innymi w 2001 roku (Event Dark Winter), 2005 roku (Event Atlantic Storm – symulacja epidemii ospy prawdziwej), w 2012 roku – symulacja pandemii, w 2018 roku (Clade X). A Event 201, o którym ostatnio tak głośno, na podstawie którego powstała plotka, że Bill Gates zorganizował nam pandemię, żeby zarobić na szczepionce (LOL) miał zupełnie inne dane wejściowe do symulacji niż te, które rzeczywiście się przydarzyły. Zabawne jest to, że nikt nie pokwapi się, żeby sprawdzić fakty. SARS – COV2 jest nowym wirusem, ale koronawirusy nie są niczym nowym w medycynie. Dlatego właśnie prace nad szczepionkami są tak dalece posunięte, że być może już za kilka miesięcy będą one dostępne, bo po epidemii SARS 18 lat temu rozpoczęto nad nimi prace!!!! Wiadomo było, że wirus mutuje. I COVID 2 to nie jest ostatnia pandemia, z którą przyjdzie się zmierzyć ludzkości.

Czytam sobie czasami te herezje antyszczepionkowców i zastanawiam się czy ktokolwiek z nich skończył szkołę i potrafi rozumować przyczynowo skutkowo. Wystarczy przejrzeć statystyki zgonów i ciężkich powikłań po chorobach, na które dziś jesteśmy zaszczepieni.

To, że nie widzisz wokół siebie chorób, na które umierali masowo nasi przodkowie – gruźlica (moja babcia chorowała na nią całą młodość), polio, błonicę, tężec to zasługa szczepień! I UWAGA – nie zarabiał na nich Bill Gates! Dasz wiarę?

Naprawdę rozpierdala mnie to (nie umiem tego inaczej ująć), że UNICEF zbiera pieniądze na szczepionki, żeby ratować życie dzieci w Afryce, a w Polsce Karyna mówi, że nie zaszczepi dziecka, bo „przeczytała na fejsbuku, że szczepionki to zuo”.

Widziałam w tym tygodniu grupę na FB – przeciwnicy szczepień na Covid 19. Serio??

To można być przeciwnikiem czegoś co nie istnieje? Przerażenie mnie ogarnia. Zastanów się skąd czerpiesz wiedzę o zdrowiu?! Deprecjonujesz dorobek naukowy pokoleń, osiągnięcia medycyny, wiedzę i doświadczenie, na rzecz teorii głoszonych przez oszołomów, bez wykształcenia medycznego, którzy głoszą idiotyzmy narażając ludzi na choroby lub śmierć i do tego żerują na naiwności i lęku?!

Ludzie! Jak można dać zarobić kilkadziesiąt milionów na zdrowiu komuś, kto nie ma żadnej wiedzy medycznej!! Toż to jest absurd!!

5G zabija i inne teorie. Czy zadałeś sobie w ogóle trud, żeby sprawdzić co to jest technologia 5G, czym się różni od 2G, 3G, 4G? jaki może mieć realny wpływ na ludzkie komórki?

Polecam artykuły naukowe na ten temat (np. Crazy Nauka). Zanim owiniesz głowę folią, udostępnisz kolejny spiskowy artykuł czy film ZADAJ SOBIE TRUD sprawdzenia informacji w RZETELNYCH źródłach.

Nie przesyłaj ludziom materiałów opatrzonych soczystymi tytułami, budzącymi strach, niepewność, bo w ten sposób przyczyniasz się to szerzenia bzdur, niesprawdzonych newsów, wywiadów z ludźmi, którzy równie dobrze mogą być Twoimi sąsiadami spod piątki.

Zawsze mnie zastanawia – jak słowa jednej osoby, której tożsamości, kwalifikacji, wiedzy tak naprawdę nikt nie jest w stanie sprawdzić, mogą zachwiać dorobkiem naukowców, lekarzy i specjalistów z dziesiątek krajów i wzbudzić emocje wśród ludzi?!

Nie uważasz, że to nadużycie? Że opieranie swoich decyzji o znaczeniu dla życia kluczowym na wywiadzie z Youtube lub konwersacji w grupie antyszczepów (poziom podłogi) świadczy o braku piątej klepki?

Nie daj się oszukać, omamić, zmanipulować. Sprawdzaj informacje, nie dorabiaj sobie teorii po obejrzeniu kolejnego badziewia z sieci (hmmm to brzmi podejrzanie, prześlę dalej).

Zdaj sobie wreszcie sprawę, że są ludzie, którzy chcą zarobić na Twojej naiwności. I nie nazywają się Bill Gates. Ten zarobił już tyle, że jego prawnuki mogą spać spokojnie.

Anna Jaworska – MumMe

Jeśli spodobał Ci się mój wpis udostępnij go proszę, klikając UDOSTĘPNIJ (kopiuj/wklej nie jest udostępnieniem).

Polub moją stronę na Facebooku https://www.facebook.com/blogmumme/

Zajrzyj na mój Instagram https://www.instagram.com/mumme_pl/

Wpis może zawierać lokowanie produktów lub usług, ale nigdy nie polecam tych, których nie sprawdziłam i z których sama bym nie skorzystała. Polecam wyłącznie to, czemu ufam i w co wierzę.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code