JESTEM WYJĄTKOWA. KIEDY OSTATNIO POMYŚLAŁAŚ TAK O SOBIE?

Kiedy ostatnio stanęłaś przed lustrem i pomyślałaś: jestem wyjątkowa?

Dzisiaj? Niedawno? Wieki temu? A może nigdy?

Dzisiaj pod postem na Instagramie dotyczącym hejtu w sieci przeczytałam zdanie: „…bo przecież dzisiaj każdy jest wyjątkowy.” Zdanie było mocno ironiczne i autor raczej miał na myśli fakt, że każdy za wyjątkowego się uważa.

A ja przeciwnie, najczęściej spotykam osoby, które uważają się za przeciętne albo nawet beznadziejne. A tak naprawdę są wyjątkowe. Bo każdy z nas jest, tylko większość w to nie wierzy.

Kobiety są wobec siebie krytyczne, surowe, nie doceniają się. I nie wynika to z fałszywej skromności. Wynika to z braku pewności siebie, braku wiary we własne możliwości, z kompleksów i niskiej samooceny.

Bez przerwy porównują się do innych i wydaje im się, że ciągle wypadają blado.

Zawsze ktoś ma ładniejsze nogi, tyłek, piersi, brzuch, twarz, włosy, ciuchy, paznokcie, samochód, mieszkanie, męża, pracę lepiej gotuje, sprząta, wychowuje dzieci, ma więcej kasy. Nie mówię o zazdrości. Mówię o pragnieniu, by być kimś innym, lepszym. A najlepiej w życiu jest być sobą. I otaczać się ludźmi, którzy akceptują nas takich jakimi jesteśmy, z wadami i zaletami, nieidealnych. Przy których nie musimy udawać.

Wstałam dziś rano i naprawdę słabo wyglądałam. Zmęczona twarz, sińce pod oczami, włosy w nieładzie. Mój syn nachylił się nade mną i mówi: mamusiu, jesteś piękna.

Kiedyś też ciągle dążyłam do tego, być inna. Miałam kompleksy i robiłam różne rzeczy, żeby się ich pozbyć.

A dziś? Cóż. Przeglądam się w oczach tych, którzy mnie kochają i uwierzyłam, że jestem wyjątkowa. Dla nich i dla siebie. A dla świata nie muszę być.

I już nie chcę być inna. Chcę być zdrowa, sprawna, dbać o ciało i twarz, ale chcę pozostać sobą. Bo mimo wszystkich swoich wad jestem wyjątkowa. Bo nie ma drugiej takiej na świecie.

Ty też jesteś. Idź dziś do lustra, powiedz to sobie. Powtarzaj codziennie, aż uwierzysz.

A jeśli ktokolwiek uważa inaczej, to z nim jest coś nie tak, a nie z Tobą. Pomyśl, czy gdyby naprawdę nie interesowało Cię to, co myślą o Tobie inni, chciałabyś się zmieniać? Dla siebie? Tylko wtedy warto.

Znaj swoją wartość i dolicz do niej podatek.

Bądź prawdziwa. Nie musisz być idealna.

 Ania Jaworska – MumMe

Jeśli spodobał Ci się mój wpis udostępnij go proszę, klikając UDOSTĘPNIJ (kopiuj/wklej nie jest udostępnieniem).

Polub moją stronę na Facebooku https://www.facebook.com/blogmumme/

Zajrzyj na mój Instagram https://www.instagram.com/mumme_pl/

1 Comment

  1. kiedy ostatni raz tak o sobie pomyślałam? jakieś 15 minut temu skakałam przed lustrem i stwierdziłam, że mój tyłek zarąbiście wygląda jak podskakuję xD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *