BLUE COCO MOJITO – NIEBIAŃSKI KOKTAJL

Nie jestem fanką większości słodkich koktajli alkoholowych, ale mojito znajduje się na pewno w pierwszej dziesiątce moich ulubionych drinków. Jestem za to miłośniczką kokosowych i pomarańczowych smaków. Kiedy więc zobaczyłam w karcie baru na karaibskiej wyspie Curacao koktajl Blue Coco Mojito, wiedziałam, że muszę go spróbować.

Nie zawiodłam się.

Mieszanka kokosowego rumu, słodkiego likieru z pomarańczy kolorze blue i kwaskowata i lekko cierpka limonka, a do tego orzeźwiająca mięta. Bombastic.

Do przygotowania Blue Coco Mojito potrzebujecie:

  • 1 część rumu kokosowego (specjalnie piszę część, a nie np. 50 czy 100 ml, bo to zależy od wielkości szklanki i tego, jak mocny ma być Wasz koktajl.
  • 1 część likieru Blue Curacao
  • pół limonki
  • garść listków mięty
  • woda gazowana
  • lód
  • opcjonalnie brązowy cukier lub syrop cukrowy

Do szklanki wrzucamy pokrojoną na małe kawałki limonkę, porwane listki mięty, opcjonalnie trochę brązowego cukru lub mały chlust syropu cukrowego (dla tych, którzy lubią bardziej słodkie drinki). Ugniatamy limonkę z miętą, wlewamy rum kokosowy i blue curacao, wsypujemy lód, dopełniamy wodą gazowaną, mieszamy.

Voila! Gotowe.

Przy czym pamiętamy, że rum i likier użyte do tego drinka mają ponad 30% alkoholu każdy, więc mimo złudnego, słodkiego smaku można się tym nieźle upodlić.

Salu!

Anna Jaworska – MumMe

Jeśli spodobał Ci się mój wpis udostępnij go proszę, klikając UDOSTĘPNIJ (kopiuj/wklej nie jest udostępnieniem).

Polub moją stronę na Facebooku https://www.facebook.com/blogmumme/

Zajrzyj na mój Instagram https://www.instagram.com/mumme_pl/

Wpis może zawierać lokowanie produktów lub usług, ale nigdy nie polecam tych, których nie sprawdziłam i z których sama bym nie skorzystała. Polecam wyłącznie to, czemu ufam i w co wierzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *