CZŁOWIEKU, O CO CI DO CHOLERY CHODZI?

Człowieku, który kwestionujesz autorytety medyczne, obrażasz lekarzy, nazywasz ich niedouczonymi, konowałami. Twierdzisz, że jesteś od nich mądrzejszy, ich zalecenia masz za nic, uważasz, że dyplom znaleźli w chipsach i że są finansowani przez Big Pharmę.

Po co zatem sięgasz po ich poradę w bólu i chorobie? Po co domagasz się wizyt i klniesz na teleporady? Człowieku, o co do cholery Ci chodzi? Przecież wiesz lepiej i obejdziesz się bez konsultacji jakiegoś medyka, którego wykształcenie i doświadczenie jest dla Ciebie warte tyle co splunąć. Za nic masz jego wieloletnią harówę i poświęcenie, by służyć takim jak Ty, którzy nie mają za grosz szacunku i wdzięczności.

 

Człowieku, który podważasz wyniki badań naukowców, kwestionujesz osiągnięcia medycyny, kpisz z dorobku dziesiątków lat pracy badaczy całego świata. Jednak chciałbyś żyć dłużej, cieszyć się zdrowiem, korzystać z najnowszych technologii diagnostycznych, leków nowej generacji, nieinwazyjnych, niebolesnych zabiegów. Człowieku, o co do cholery Ci chodzi? Przecież w ubiegłym stuleciu ludzie żyli do 40 roku życia, a Ty masz plany na starość. Wydaje Ci się, że to tak samo się dokonało? Że ludzie nie umierają z powodu banalnych infekcji, a kobiety przy porodzie dzięki ewolucji? Otóż wiedz, że bez tych badań nic by się nie zmieniło. A może i Ciebie by nie było nawet.

 

Człowieku, który uważasz, że nauczyciele to leniwe nieroby, które większość roku mają wakacje, a i za to co robią dostają za dużo. Twierdzisz, że powinni zmienić robotę, jak im nie pasuje. Jednocześnie, gdy tylko ich zabraknie bijesz na alarm, że jak to, że nie dajesz rady, że szkoła jest potrzebna, że dziecko musi się uczyć. O co do cholery Ci chodzi? Dziecko samo się nie nauczy. Potrzebuje nauczyciela. A Ty nie potrafisz okazać mu minimum szacunku i tego samego uczysz swoje dziecko. Wiedz, że jeśli nauczyciele Cię posłuchają i rzeczywiście zmienią pracę, to nie będziesz w stanie wykształcić swojego dziecka nawet do poziomu edukacji podstawowej.

 

Człowieku, który twierdzisz, że media to ściek, telewizja kłamie, dziennikarze to marionetki, wszyscy Tobą manipulują i utrudniają Ci samodzielne myślenie. O co Ci do cholery chodzi? Czy wiesz, że Youtube, który tak namiętnie oglądasz i Facebook, na którym opierasz swoje zdanie na temat wszystkiego to też media? Mało tego! To są media, które wyświetlają Ci dokładnie to, co chcą Ci wyświetlać. Znają Twoje preferencje, wiedzą co jesz, co kupujesz, ile masz pieniędzy, z kim śpisz, co oglądasz i jakie masz poglądy polityczne. To jest dopiero soczysta manipulacja!

 

Człowieku, który masz problem ze wszystkimi ze wszystkimI i wszystkim – O CO CI DO CHOLERY CHODZI?

 

Zanim potępisz wszystkich w czambuł, wylejesz wiadro pomyj, będziesz narzekać, bulwersować się, krytykować ZACZNIJ OD SIEBIE! Czy Ty na pewno jesteś nieskazitelny, robisz coś na rzecz innych, czy dzięki Tobie komuś żyje się lepiej? Spójrz w lustro i zastanów się o co Ci do cholery chodzi? Czego Ty chcesz od świata? Żeby klęczał u Twych stóp? Spełniał Twoje zachcianki? Trochę za mało mu dałeś, żeby był Twoją złotą rybką. Więcej pokory, więcej refleksji, więcej pracy nad sobą, mniej przepierdalania się do wszystkich wkoło. Szanuj ludzi, szanuj ich pracę, bo to definiuje Cię jako człowieka. Zacznij zastanawiać się co Ty możesz zrobić dla innych, a nie wiecznie nad tym co inni mogą zrobić dla Ciebie.

Anna Jaworska – MumMe

Jeśli spodobał Ci się mój wpis udostępnij go proszę, klikając UDOSTĘPNIJ (kopiuj/wklej nie jest udostępnieniem).

Polub moją stronę na Facebooku https://www.facebook.com/blogmumme/

Zajrzyj na mój Instagram https://www.instagram.com/mumme_pl/

Wpis może zawierać lokowanie produktów lub usług, ale nigdy nie polecam tych, których nie sprawdziłam i z których sama bym nie skorzystała. Polecam wyłącznie to, czemu ufam i w co wierzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *